انجمن کلیمیان تهران
   

در ششمین گردهمایی فرهنگی ـ هنری اقلیت‏های مذهبی استان فارس اعلام شد

   

یکم اسفند 87

بر اساس منافع مشترک و مشترکات مذهبی اجازه تعرض به این خاک پاک را نمی‏دهیم


ششمین گردهمایی فرهنگی ـ هنری اقلیت‏های مذهبی استان فارس، شامگاه پنجشنبه یکم اسفندماه در محل تالار حافظ شیراز برگزار شد.
در این مراسم که جمعی از مسئولان استان و «سید احمدرضا دستغیب»، نماینده‌ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، دکتر «سیامک مره‏صدق»، نماینده کلیمیان ایران در خانه ملت به عنوان سخنران این مراسم گفت: حضور اقلیت‏های مذهبی در این مراسم، بیانگر همراهی و هم‏زیستی سالیان دراز پیروان ادیان الهی در ایران است.
وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب، اتحاد مردم بر اساس کشور مشترک، میهن مشترک و فرهنگ مشترک شکل می‏گرفت؛ اما پس از انقلاب اسلامی این اتحاد عمیق‏تر شد و توحید، نبوت و معاد نیز که از ارزش‏های مشترک الهی در همه ادیان است، به آن اضافه شد. این عضو خانه‌ی ملت با بیان اینکه همه ما مردم ایران، سرنوشت مشترکی داریم، اضافه کرد: تجربه‌ی زندگی مسالمت‏آمیز پیروان همه‌ی ادیان الهی در ایران نشان می‏دهد که همگی دارای دوستان، دشمنان و منافع مشترک هستند.
همچنین با گرامیداشت یاد شهدای اقلیت مذهبی، وجود این شهدا را ناشی از اتحاد گسست‏ناپذیر پیروان ادیان الهی در ایران دانست و افزود: اتحاد پیروان الهی در ایران خلل ناپذیر است و هرکس در هر لحظه‏ای، خیال تجاوز مجدد به ایران را در ذهن خود بپرورد، بداند همه اقلیت‏های مذهبی در دفاع از منافع مشترک ملی، با هم متحد هستند.
مره‏صدق خاطرنشان کرد: امروز در پرتو خون شهدا و رهبری امام راحل و جانشین ایشان آیت‏الله خامنه‏ای، همه از حقوق مساوی شهروندی برخورداریم و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد. افزود: امام خمینی(ره)، با دوراندیشی خود، اجازه سواستفاده به هیچ گروه نفاق‏انگیزی نداد و راه نفوذ دشمنان را بست.
همچنین «سید محمدرضا رضازداه»، استاندار فارس، نیز در سخنانی با اشاره به جایگاه بعثت انبیا الهی در هدایت جامعه بشری، گفت: بعثت انبیا پله‏ای برای به بلوغ رساندن جامعه بشری است؛ در چنین وضعیتی ادیان الهی دنباله هم بوده و هیچ‏گاه در تضاد و تخاصم با هم نخواهند بود. وی معتقد است، کسانی که با پرچم ادیان الهی، به هم خشم و حسد و نفرت می‏ورزند، باید در ایمان و اعتقاد آنان تجدید نظر کرد. استاندار فارس ادامه داد: در جنگی که یک‏سوم کشته شدگان آن را کودکان و زنان تشکیل می‏دهند، قطعا انگیزه‌ی الهی و دینی جایی ندارد. وی ادامه داد: زندگی مسالمت‏آمیز ادیان الهی در ایران، ناشی از فضایی است که عطر هدایت الهی پیامبران در آن پیچیده است.
رییس شورای توسعه استان فارس افزود: سعادت جامعه بشری در این است که دوباره به سوی ارزش‏های الهی برگردد که خداوند برای هدایت بشر قرار داده است.
در این مراسم از خانواده شهید «اسحاق تیزآبی» از شهدای کلیمی شیراز، جمعی از رزمندگان دفاع مقدس و نیز هنرمندان اقلیت‏های کلیمی، زرتشتی و ارمنی تجلیل شد.


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید