انجمن کلیمیان تهران
   

آئين بزرگداشت لرد ديويد آليانس

   

 

دي 84

 

به ابتكار انجمن ايرانيان يهودي مقيم انگلستان با حضور نماينده كليميان ايران در مجلس شوراي اسلامي مراسم بزرگداشت لرد ديويد آليانس در لندن برگزار شد

 

Lord Alliance- لرد ديويد آليانسسه‏شنبه شب آخرين هفته ماه نوامبر 2005 به همت كانون يهوديان ايراني مقيم انگلستان طي مراسم باشكوهي كه در بالروم گروونر هاوس هتل لندن برگزار شد، از لرد ديويد آليانس سرمايه‏دار ايراني‏الاصل و صاحب صنايع گسترده نساجي در انگلستان كه اخيراً به مقام لردي مادام‏العمر (PEERAGE) نائل شده است به نحو شايسته‏اي تجليل شد. اين مراسم كه با شركت بيش از سيصد تن از ايرانيان يهودي مقيم انگلستان و ساير كشورهاي اروپا، كانادا، استراليا و آمريكا، همچنين بسياري از شخصيت‏هاي غيريهودي برگزار گرديد با سخنان حميد صبي حقوقدان بين‏المللي و رئيس كانون يهوديان ايراني مقيم انگلستان گشايش يافت و سپس سخنرانان ديگري از ويژگي‏هاي انسان‏دوستانه و اقدامات نيكوكارانه آليانس ياد كردند و فعاليت خستگي‏ناپذير پنجاه ساله او را كه عامل پيشرفت و موفقيت او در اين كشور بوده است ستودند.

لرد آليانس در 17 سالگي از زادگاه خود در كاشان در حالي كه بيش از 14 پوند پول نداشت به انگلستان آمد و با تلاش فراوان و كار مداوم اكنون صاحب مجموعه گسترده‏اي از صنايع نساجي در انگلستان است. او هنوز لباسي را كه با آن در 17 سالگي به انگلستان آمد و همان كفش و كلاه آن روزي را نگهداشته و به اقرار خودش هر روز به آنها مي‏نگرد كه گذشته خود را فراموش نكند همچنان كه ايران و مليت ايراني خود را هرگز فراموش نكرده است.

يكي از سخنرانان مجلس موريس معتمد نماينده جامعه يهوديان ايراني در مجلس شوراي اسلامي بود كه شرح جامعي درباره كمك‏هاي لرد آليانس به يهوديان ايراني و نيز مشاركت انسان‏دوستانه او در بازسازي شهر زلزله‏زده بم و ساير خدمات بشردوستانه وي بيان داشت و به نام جامعه هموطنان يهودي مقيم ايران از آليانس دعوت كرد كه به ايران سفر كند و حاصل كمك‏هاي خود را شخصاً بازديد نمايد. نكته جالب در اين مراسم توزيع جزوه‏اي شامل زندگي‏نامه ديويد آليانس و پيام‏هاي تبريك توني بلر نخست‏وزير انگلستان و شخصيت‏هاي بلندمرتبه ديگر كه روي جلد آن با تصوير استوانه معروف كورش كبير حاوي نخستين اعلاميه جهاني حقوق بشر مزين بود. اين اقدام شايسته انجمن ايرانيان يهودي مقيم انگلستان نشانه احترام عميق جامعه يهوديان به تاريخ و فرهنگ كهن ايرانيان و يهوديان مي‏باشد.

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید