انجمن کلیمیان تهران
   

استيون اسپيلبرگ و مونيخار

   

 

دي 84

خشم صهيونيست‏هاي افراطي از فيلم تازه «استيون اسپيلبرك»

و حكايت فيلم ديگر اين كارگردان «ليست شنيدلر»

 

استيون اسپيلبرگ و مونيخار -Aston Aspilbrgاخيراً فيلم‏ساز مشهور يهودي هاليوود «استيون اسپيلبرك» فيلمي به نام «مونيخار» كارگرداني كرده است كه نمايش آن با اعتراض شديد محافل افراطي صهيونيست‏ها مواجه شده است.

ايــن فيلــــم دربـــاره عكس‏العمـــل محــــافل صهيونيستي در اقدام به ربودن افراد فلسطيني است كه در جريان مسابقات المپيك سال 1976 مونيخ ورزشكاران اسرائيلي را ربوده و به قتل رساندند.

«اسپيلبرك» در اين فيلم به شيوه انتقام‏جويانه سازمان‏هاي امنيتي اسرائيل اعتراض مي‏كند و آن را خارج از عرف حقوقي و رعايت حقوق بشر مي‏داند.

صهيونيست‏ها افراطي اين فيلم را ضديهودي مي‏دانند و البته محافل ضدصهيونيستي و بي‏طرف ديدگاه اسپيلبرك را تحسين مي‏كنند ولي خانم «ندريا پايزر» سرمقاله‏نويس مشهور روزنامه نيويورك پست مي‏نويسد «اين فيلم بيشتر به مسئله ترور فلسطيني‏‏ها به دست اسرائيل پرداخته تا به گروگان‏گيري و قتل ورزشكاران اسرائيلي در مونيخ» و اضافه كرده است كه «من شخصاً به عنوان يهودي احساس كردم اين فيلم توهين به يهوديان است».

جالب است يادآور شويم كه در سال‏هاي گذشته اسپيلبرك فيلمي به نام «ليست شيندلر» ساخت كه فجايع نازي‏ها را در بازداشتگاه‏هاي هيتلري به تصوير كشيده بود در آن هنگام محافل ضد اسرائيلي و ضديهودي اسپيلبرك را به باد انتقاد گرفتند كه نوكر صهيونيست‏ها است و از آنها پول گرفته و هزار جور اتهام ديكر را به طرف اين كارگردان انسان‏دوست روانه ساختند.

ولي اسپيلبرك در جواب همه اين انتقادها گفته است «من ظلم را محكوم مي‏كنم چه نازي‏هاي هيتلري و فاشيست‏ها عليه مردم يهودي و يا ديگران انجام داده باشند و چه مأمورين اسرائيل بر فلسطيني‏ها اعمال كنند».

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید