انجمن کلیمیان تهران
   

مراسم تقدير از آقاي دكتر ابراهيم برال

   

 

آذر83

پزشكان يهودي در ايران همواره مورد احترام و قبول مردم ايران بوده ‏اند از زمان‏هاي دور جامعه پزشكي يهود ايران در شهرها و دورافتاده ‏ترين مناطق در خدمت ملت ايران حضور داشته و فرهنگ اسلامي و اعتقادات شيعه مهمترين عامل اعتبار و حيثيت آنها بوده و تلاش و آموزش مستمر و وقفه‏ ناپذير پزشكان يهودي موجب شده است كه بيماران به تخصص و دلسوزي آنها اعتماد داشته باشند. نمونه كامل خدمات پزشكي جامعه يهودي ايران بيمارستان خيريه دكتر سپير است. دست‏اندركاران اداره بيمارستان‏ها مي‏دانند كه اداره يك بيمارستان به وسعت بيمارستان دكتر سپير در شرايط كنوني با چه مشكلاتي مواجه است كه فقط به همت خدمتگزاران جامعه و پزشكان متعهد مي‏توان به خدمات اين واحد خيريه ادامه داد. آقاي دكتر ابراهيم برال يكي از معروف‏ترين پزشكان يهودي است كه همواره خدمات ايشان مورد تائيد و تشويق پزشكان و بيماران بوده است.

***

رمرحوم دکتر برال-Dr. Beralوز سه ‏شنبه 24 آذرماه طي مراسمي از آقاي دكتر ابراهيم برال استاد رشته علوم آزمايشگاهي دانشگاه تهران كه خدمات علمي و اجتماعي ايشان همواره موجب افتخار مردم ايران و خصوصا جامعه كليميان ايران بوده و مي‏باشد، به همراه نه نفر ديگر از اساتيد پيش كسوت پزشكي دانشگاه تهران در تالار سيناي دانشكده پزشكي تهران در مراسمي كه به وسيله جهاد دانشگاهي دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد تجليل و قدرداني به عمل آمد.

اين مراسم كه در آن شاگردان اين استادان و جمعي از دانشجويان رشته‏هاي پزشكي نيز حضور داشتند، با دعوت از اولين پيش‏كسوت رشته علوم آزمايشگاهي جناب آقاي دكتر برال آغاز شد كه با توضيحات دكتر نصر از همكاران دكتر برال راجع به فعاليت‏هاي علمي ايشان و توضيحات آقاي دكتر برال راجع به زندگي خود و اهداء هدايا توسط آقايان دكتر كاميار، دكتر رحمانو، دكتر افقهي و دكتر خشنودي و تقدير از ديگر اساتيد و اجرا موسيقي سنتي خاتمه يافت.

جناب آقاي دكتر برال علاوه بر فعاليت‏هاي علمي و تحقيق خود يكي از فعالين جامعه كليميان ايران بوده و در زمينه‏هاي مختلف اجتماعي در فعاليت‏هاي مربوط به كليميان مشاركت فعال داشته‏اند.

مهمترين اقدام آقاي دكتر برال در طول زندگي اجتماعي‏شان تشكيل انجمن پزشكان كليمي ايران (سينا) بوده است كه خود ايشان سال‏ها رياست آن را به عهده داشته‏اند كه اميدواريم نسل جوان پزشكان يهودي ايران ادامه‏دهنده راه ايشان باشند و از تجارب ايشان در سازماندهي پزشكان يهودي حداكثر استفاده را بنمايند.

اين شرح مختصري از سال‏شمار زندگي آقاي دكتر برال است:

- دي ماه 1299 تولد در تهران.

- 1306 تا 1328 انجام تحصيلات ابتدايي تــا پايان تحصيلات دانشگاهي در رشته پزشكي عمومي در تهران.

- 1328 تا 1358 شروع فعاليت علمي از دستياري تا رياست بيمارستان سينا، انجام اولين آزمايشات هورموني در ايران تا سمت قاضي دادگاه بدوي نظام پزشكي.

- 1355 تا آخر 1369 استادي دانشگاه تهران و رياست بخش آزمايشگاه و انتقال خون بيمارستان سينا.

- 29 اسفند 1369 بازنشستگي از دانشگاه تهران (مدت خدمت در دانشگاه تهران 41 سال و 4 ماه تمام). 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید