انجمن کلیمیان تهران
   

انجمن بانوان کلیمی و ایجاد نهاد مشاوره قبل از ازدواج

   

 

فریده پوراتیان
رییس انجمن بانوان کلیمی تهران
آبان 95

ازدواج مشاوره یهودیسازمان بانوان یهود با قدمتی 50 ساله و بعد از مدتی وقفه در سال 1371 با نام انجمن بانوان کلیمی و تغییراتی در اساسنامه با حمایت ارگان‌های ذیربط و ثبت مجدد فعالیت خود را آغاز نمود.
عمده توجه مسوولین سازمان در شروع مجدد فعالیت, معطوف به جذب زنان هم‌کیش به منظور ارتقا سطح توانمندی‌های آنان از طریق ایجاد مهارت‌های لازم برای رویارویی با مسایل مختلف زندگی خانوادگی و تقویت خود باوری و اعتماد به نفس و ایجاد ارتباط مثبت با دیگران بوده است.
سازمان توانسته است در طول این مدت با برگزاری جلسات سخنرانی, تشکیل کلاس‌ها و کار گروه‌های مختلف و بهره‌گیری از متخصصین مربوطه نسبت به افزایش آگاهی‌های اعضا در مسایل جسمی, روانی و اجتماعی نقش
تعیین‌کننده‌ای داشته باشند در زمینه سلامت و بهبود وضعیت جسمانی با توجه به نقش مادری و وظایف سنگین خانه‌داری که زنان را زود هنگام دچار مشکلات مختلف جسمی می‌کند سازمان توانسته به کمک مسوولین وقت انجمن با ایجاد سالن ورزشی مجهز و بهره‌گیری از مربیان مجرب زنان را به ورزش به عنوان رکن مهم سلامتی تشویق و ترغیب نماید....
سازمان با تحت پوشش قرار دادن مهد کودک‌ها توانسته است با تشکیل جلسات فردی و گروهی مشاوره توسط متخصصین مسایل کودکان همچنین بهره‌گیری از پرسنل کارآزموده گام‌های موثری در زمینه فرهنگ‌سازی و آگاهی مادران نسبت به مشکلات و اختلالات رفتاری کودکان بردارد.
اخیرا متاسفانه اختلافات زناشویی در جامعه ما به شکل نگران کننده‌ای در حال گسترش می‌باشد و بدون تردید اثرات مخرب جسمی و روانی آن علاوه بر زوجین دامنگیر کودکان می‌گردد و با توجه به اینکه بیشتر این اختلافات ریشه در انتخاب عجولانه و غیر منطقی دارد و طرفین بدون آمادگی و شناخت متقابل اقدام به تشکیل خانواده می‌نماید... در حالیکه تشکیل یک خانواده سالم و متعادل و پایدار بیش از هر چیز نیاز به آگاهی، آموزش و آمادگی‌های جسمی، روانی و اجتماعی دارد لذا سازمان ما پیشنهاد مشخص خود را در قالب طرح اجباری نمودن مشاوره و آموزش مهارت‌های زندگی زناشویی قبل از شروع زندگی مشترک ارایه می‌نماید .
این طرح با همکاری نهادهای مختلف جامعه، مسوولین محترم انجمن کلیمیان و علمای دینی جامعه و تبادل نظر با آنها صورت می‌گیرد مطمئنا بدون کمک تک تک اعضای جامعه امکان‌پذیر نخواهد بود.
تشکیل این مرکز می‌تواند با کمک متخصصین و مشاورین آشنا به مسایل جامعه یهودی نسبت به حل و فصل مشکلات زوج‌های جوان در آستانه ازدواج و همسران در آستانه جدایی به جای
کمیته‌های سنتی و غیر کارشناسانه نسبت به ریشه‌یابی و بهبود روابط زوجین ایفای نقش نماید این امر مهم امکان‌پذیر نیست جز با توجه تک تک افراد جامعه ........
و بالاخره سازمان بانوان در همه این سال‌ها با وجود افت و خیزهای فراوانی که داشته هدفی به جز کاهش آلام خانواده‌ها نداشته و همواره در جهت بهبود روابط اجتماعی و خانوادگی گام برداشته است.


فعالیت‌های انجمن بانوان کلیمی
انجمن بانوان کلیمی طی ماه‌های گذشته
برنامه‌های متنوعی را برگزار کرده است که با اسقبال بانوان جامعه همراه بوده است از جمله می‌توان به تعدادی از جدیدترین آنها اشاره کرد:
ا- گردهمایی شاد بانوان در سالن ابریشمی به همراه پذیرایی و صرف نهار با حضور اعضا هیئت مدیره.
2- انتخابات هیئت مدیره با حضور نماینده وزارت کشور و حضور 90 نفر از بانوان جامعه برای شرکت در انتخابات.
3- گردهمایی بعد از انتخابات و پذیرایی از اعضای سازمان و تقدیر از حضورشان در انتخابات انجمن.
4- فستیوال غذاهای غیر گوشتی با همکاری اعض‌ی سازمان و اعطای جوایز به شرکت کنندگان.
5- گردش دسته‌جمعی بانوان در یکی از
باغ‌های کرج.
6- صرف نهار دسته‌جمعی بانوان به مناسبت موعد سوکا در سرای سالمندان و دیدار با سالمندان.
لازم به ذکر است جلسات هفتگی هیئت مدیره نیز به طور منظم برگزار می‌گردد.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید