انجمن کلیمیان تهران
   

انتخابات و نقش مردم جامعه

   

 

فرانک عراقی
کارشناس ارشد روزنامه نگاری

تابستان 97

 

فرانک عراقیانتخابات انجمن کلیمیان تهران در پیش است و به طور قطع و یقین این امر در جامعه ی ما رویداد مهمی است که در هر دوره افراد زیادی را درگیر خود می کند.
«انتخابات یک فرآیند تصمیم گیری رسمی است که طی آن مردم یا بخشی از مردم برای اداره ی امور عمومی خود، شخص یا اشخاصی را برای مقامی رسمی به مدت معلوم، با ریختن رای به صندوق های انتخاباتی بر می گزینند.» (ویکی پدیا)
در جامعه ی کوچک ما خوشبختانه افراد زیادی وجود دارند که صلاحیت حضور در انجمن را دارند و می توانند این امر مهم و وظیفه ی خطیر را بر عهده بگیرند، اما متاسفانه داوطلب چندانی برای این امر دیده نمی شود.
عده ای از آنها از دور دستی بر آتش دارند ولی میل و رغبت چندانی برای حضور در صحنه از خود نشان نمی دهند. تعدادی نیز مدتی درگیر فعالیت های اجتماعی می شوند و بعد از مدتی سرخورده شده و حتی حاضر نیستند دیگر در محافل اجتماعی ظاهر شوند، چه برسد به کارهای اجتماعی.
اما به قول بزرگی که می گفت بالاخره همیشه کسی هست سکان این کشتی را به دست گیرد و کشتی بی ناخدا
نمی ماند، ما هم امیدواریم بزرگان جامعه به صحنه بیایند و افرادی با صلاحیت فقط و فقط جهت خدمت به عموم مردم جامعه و نه به خاطر پست و مقام و صندلی داوطلب این امر مهم شوند و انجمن را در دوره ی آتی با همدلی و همفکری اداره کنند.
در هر دوره ای در انجمن کم نبودند بزرگانی که از وقت و مهارت خود استفاده کردند و مشکلات و معضلات جامعه را پی گیری و حل کردند. امروزه جامعه ی ما بسیار آسیب پذیر است و آنچه که بیشتر طلب می کند، اتحاد و همدلی است و این اتحاد و یکپارچگی نشأت گرفته از بزرگان و سران جامعه است، چرا که کوچکترین اختلافی در سطوح بالای اجتماع اثرات جبران ناپذیری بر کل جامعه دارد.
ضمن عرض شادباش به مناسبت فرارسیدن سال نو ۵۷۷۹ عبری و آرزوی سالی پر از برکت و صلح و صفا برای تمامی جهانیان به ویژه ایرانیان و هم کیشان عزیز، امیدوارم انتخاباتی بدون تنش و پربار در پیش داشته باشیم و مردم ما حضور پرشوری از خود نشان دهند، چراکه این حق عموم مردم است تا بهترین ها را انتخاب کنند و برگزیده شدگان نیز متقابلا به نحو احسن پاسخ این اعتماد را بدهند. 
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید