انجمن کلیمیان تهران
   

کودکان امروز، آینده سازان فردا

   

 

دکتر همایون سامه‌یح
رئیس انجمن کلیمیان تهران

پاییز 98
 

دکتر همایون سامه یح

کودکان امروز آینده‌سازان جامعه‌ی فردای ما خواهند بود و هر چه در آموزش و پرورش و تربیت آنان بیشتر همت کنیم مطمئنا در آینده جامعه‌ی پویاتری خواهیم داشت و از این روست که یکی از اهداف مهم انجمن کلیمیان تهران در اولویت قرار دادن مراکز آموزشی جامعه و رسیدگی هر چه بیشتر به مهدهای کودک و مدارس یهودی است.
در این دوره نیز با در نظر گرفتن این نکته با تجهیز و استاندارد کردن مهدهای کودک یلدا 1 و 2 گامی مؤثر در جهت رفاه و آموزش و پرورش بهتر فرزندانمان برداشتیم، چرا که کودکانمان استحقاق بهترین‌ها را دارند. موفقیت و ماندگاری مدارس و مهدهای کودک جامعه یهودی ارتباط مستقیمی با چند گزینه دارد :
1. حمایت دولت و نظام از مدارس که خوشبختانه تا این زمان این حمایت از جامعه‌ی ما دریغ نشده و همیشه شکرگزار آن هستیم و خواهیم بود.
2. حمایت والدین از این مراکز یعنی با ثبت نام فرزندان خود و همچنین همکاری و همیاری و حمایت مالی اولا باعث رونق گرفتن مراکز آموزشی شده و ثانیا محیطی پربارتر و جذاب‌تر و آرامش‌بخش‌تر برای فرزندانمان ایجاد خواهد شد.
3. یکپارچگی و انسجام انجمن اولیاء و مربیان و مشارکت با مدیریت مرکز و همچنین تصویب راهکارهای مناسب در جهت ارتقاء مرکز آموزشی که البته برای رسیدن به این هدف، همدلی و قدرت این انجمن از اهم واجبات است.
4. پشتیبانی انجمن کلیمیان از مدارس و مهدهای کودک که این کار در طی سالیان متوالی انجام گرفته است و به همین دلیل کمیته علمی و آموزشی یکی از پرمشغله‌ترین کمیته‌های انجمن است، جلسات متوالی اعضای کمیته‌ی فرهنگی، جلسات بسیار زیاد با حضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش، اعضای اولیاء و مربیان و مدیران مدارس و همچنین
فعالیت‌های کمیته املاک در ساخت و ساز و تعمیرات ساختمان مدارس و همچنین اختصاص یارانه‌های بسیار زیاد برای مدارس یهودی، از جمله گام‌هایی است که در راستای حمایت از مراکز آموزشی برداشته شده است.
با این همه باید در نظر داشته باشیم که این به تنهایی کافی نبوده و حمایت جامعه از این مراکز بسیار لازم و تأثیرگزار است. به جرأت می‌توان گفت که اکثریت مدارس ما در امر آموزش بسیار موفق هستند البته در بعضی از موارد دارای
کاستی‌هایی نیز هستند که امیدوارم با تلاش و پی‌گیری‌های مداوم مرتفع خواهد شد. 
 

 


 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید