انجمن کلیمیان تهران
   

سخن سردبیر بیم و امید

   

 

فرانک عراقی
کارشناس ارشد روزنامه نگاری

زمستان 99

 

فرانک عراقیبهار، فصل زیبای طبیعت در راه است. فصل نو شدن و دگرگونی... اما دو بهار است که شبیه بهارهای گذشته نیست.
تقریبا یک سال از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران گذشت، یک سالی که با بیم و امید سپری شد .
چه عزیزانی که متأسفانه و ناباورانه خانواده هایشان را ترک کردند و رفتند. عده ای نیز با این بیماری دست و پنجه نرم کردند و عاقبت پیروز شدند، تعدادی نیز در هراس واگیری همه ی رفت و آمدهایشان را محدود کردند... اما خوشبختانه چندی است چراغ امیدی روشن شده است. با ساخت واکسن و شروع واکسیناسیون در سایر کشورها خوش بینی ها جان گرفته که می توان این بیماری را ریشه کن کرد .
در ایران اما با شروع موج چهارم کرونا و شیوع گونه ی جدیدی از آن، این بیم و امیدها بیشتر جان گرفته است. خوشبختانه به زودی واکسیناسیون در ایران نیز شروع خواهد شد و زندگی دوباره روال عادی خود را باز خواهد یافت.
چندی پیش مطلب طنزی در یکی از صفحات اجتماعی دیدم که توجهم را جلب کرد: آموزش نحوه ی دست دادن با دیگران و در آغوش گرفتن عزیزان ... گویی که خاطره ای فراموش شده است...
طنز تلخی که یک سال است گریبانمان را گرفته و حسرت آن را داریم. در آغوش گرفتن عزیزان حالت خاطره به خود گرفته و حتی عده ای ابتکار به خرج دادند و سبک های خاص برای جبران آن اختراع کردند. لباس های خاص، پرده های نایلونی مخصوص، دستکش و ماسک های عجیب و جالب. حتی دیدارهای خانوادگی و دوستانه نیز بیشتر در فضای مجازی صورت می گیرد، اما شوق دیدار دوستان و عزیزان همیشه شعله ور باقی خواهد ماند.
این که آزادانه و مثل گذشته ها از با هم بودن و کنار هم بودن لذت ببریم چندان هم دور نخواهد بود، فقط اندکی صبر و همت می خواهد.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید