انجمن کلیمیان تهران
   

سالی پر از فعالیت

   

 

دکتر همایون سامه یح
رئیس انجمن کلیمیان تهران

زمستان 1400

 

دکتر همایون سامه یحضمن عرض تبریک به مناسبت حلول سال نو شمسی و موعد پسح، امید است سال پیش رو سال عاری از مشکلات و مملو از شادی، سلامتی و برکت باشد. لازم می دانم که به صورت خلاصه گوشه ای از عملکرد انجمن کلیمیان تهران را برای جامعه پرافتخار کلیمی بیان کنم .
پس از فروکش کردن پیک دلتا در همه گیری کرونا، با توجه به مشکلاتی که در آموزش مجازی وجود دارد، اصرار انجمن کلیمیان تهران بر بازگشایی مجدد مدارس و آموزش مستقیم دبیر و دانش آموز بود. با توجه به بعضی از مخالفت ها در نهایت این بازگشایی انجام شد. در مورد مهدهای کودک نیز همین عمل انجام گرفت چرا که تعطیلی طولانی‌مدت این مراکز باعث مشکلات بیشتری می‌شد که به صلاح جامعه نبود.
از دیگر عملکردهای مهم انجمن امضای قرارداد مشارکت ملک موسوم به ایرمیا بود که پس از بیش از یک سال پیگیری نهایتاً این قرارداد امضا شد و در آخر بعد از ۳ سال انجمن کلیمیان تهران صاحب ۱۳ دستگاه آپارتمان و حدود ۸۰ متر واحد تجاری در خیابان توانیر خواهد شد که اجاره بهای این واحدها می تواند کمک شایانی در امور فرهنگی مدارس و دیگر مجموعه‌های انجمن کلیمیان باشد.
افزایش تجهیزات سایت مصا پزی جهت افزایش کیفیت و رعایت کامل کشروت از دیگر اقدامات انجام شده بود به طوری که در آخرین بازدید همه اعضای محترم بت دین از این سایت، کوچکترین اشکالی در آن مشاهده نشد.
سعی در تعدیل قیمت گوشت نیز از دیگر فعالیت های کمیته کشروت این انجمن می باشد.
همکاری و پیگیری مشکلات تعطیلی بیمارستان دکتر سپیر نیز یکی از دغدغه‌های اعضای هیئت مدیره انجمن بود. متاسفانه تعدادی از طلبکاران این بیمارستان با اخذ حکم قضایی مبادرت به توقیف و مزایده اموال بیمارستان نمود که با مساعدت انجمن کلیمیان و مذاکره با یک خیر محترم و همچنین تصمیم انجمن کلیمیان تهران در بازپرداخت این وجه که حدود یک میلیارد تومان بود، این مبلغ به حساب انجمن کلیمیان تهران واریز شد و این انجمن همین وجه را به حساب دادگاه واریز نمود و در نهایت اموال بیمارستان دکتر سپیر آزاد گردید.
امید است تا زمان انتشار این متن، خبر های خوبی را در مورد این بیمارستان به عنوان عیدی دریافت کرده باشید.
سفرهای انجام شده در سال اخیر به شهرهای مختلف از جمله همدان، اصفهان، کاشان ، شیراز، خوانسار، گلپایگان، رشت و بابل از جمله فعالیت‌های انجام شده این انجمن بوده که همگی این سفرها در جهت حمایت از اموال جامعه ایرانیان کلیمی، مسائل ملکی یا مشکلات جامعه انجام شده است. به طور کلی می‌توان گفت در سال ۱۴۰۰ در حالی که کشور تحت تاثیر ویروس کرونا به صورت نیمه تعطیل بود ولی انجمن به صورت فعال و قابل قبولی به خدمت رسانی و همکیشان مشغول بوده است.
در پایان برای همه ی هم وطنان و همکیشان عزیز سالی پر بار و سرشار از موفقیت و آرامش آرزو می کنم.
 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید