انجمن کلیمیان تهران
   

بیاد سردبیرمان فرانک عراقی

   

 

دکتر همایون سامه یح
رئیس انجمن کلیمیان تهران

زمستان 1401

 

دکتر همایون سامه یحبا عرض سلام و تبریک سال نو عبری به همکیشان عزیز و همچنین آرزوی قبولی تعنیت کیپور و با امید فرارو بودن سالی پربار همراه با آرامش و رفاه و شادمانی برای تمامی انسان‌ها.
متاسفانه شروع سال عبری با اخبار خوبی همراه نبود و از دست دادن خانم فرانک عراقی و پیوستن او به نیاکانش باعث غم و اندوه فراوان برای من و تمامی فعالان اجتماعی و جامعه ایرانیان کلیمی گردید.
فرانک عراقی یکی از برجسته ترین زنان فعال در حوزه فرهنگی، زنان و جوانان بود و موثرترین عضو مجله افق بینا و سردبیر آن و همچنین عضو هیئت مدیره سازمان بانوان و دوشیزگان یهودی بود که در هر دو ارگان فعالیت و اثرات بی‌نظیری از خود به جای گذاشت. فرانک از دوران نوجوانی وارد فعالیت‌های اجتماعی شد و به همین خاطر دارای تجارب بی‌نظیری در این امور بود که من را نیز از این تجارب بی‌بهره نمی‌گذاشت و در بسیاری از موارد یکی از بهترین مشاورین من بود. شناخت بنده از خانم عراقی تنها به فعالیت‌های اجتماعی ختم نمی‌شد؛ بلکه به واسطه دوستی و رفت و آمد خانوادگی شناخت دقیقی از آن بزرگوار و خانواده ایشان دارم. فرانک در ابتدا یک همسر و مادر دلسوز و دانا بود و در تربیت فرزندان خود اهتمام تمام داشت و به دلیل فعالیت‌های اجتماعی همسرش آقای فرزاد طوبیان، کمال همراهی را با ایشان داشت و همین باعث موفقیت همسر ایشان در خدمت رسانی به جامعه می‌شد.
با عرض تسلیت مجدد به خانواده محترم طوبیان و جامعه‌ی شریف ایرانیان کلیمی و عرض پوزش به دلیل تاخیر در ارائه مجله افق بینا به مردم عزیزم، که دلیل آن بیماری و از دست دادن خانم عراقی بود، امید است تمام جامعه در سایه خداوند بزرگ دارای آرامش، امنیت و رفاه و سلامتی باشند.
و اطمینان دارم که در شرایط کنونی همه‌ی فرزندان ما از تدبیر لازم بهره‌مند هستند و به دور از هیجان از هر گونه ناآرامی دوری می‌جویند.
 


 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید