انجمن کلیمیان تهران
   

دومین همایش دانش‌آموزان کلیمی ایران برگزار شد

   

مرداد 88


دومین همایش دانش‌آموزان کلیمی ایران، به‌همت اعضای کمیته‌ی جوانان و با همکاری فرید یاشار و بهادر میکائیل و با حمایت انجمن کلیمیان تهران و مدیریت نغمه عرب‌زاده و پیام هاخامیان به مدت سه روز، در مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار گردید. مدعوین این همایش 50 دانش‌آموز از 8 شهر ایران (تهران، شیراز، اصفهان، همدان، کرمان، کرمانشاه، کامیاران و رفسنجان) و بین سنین 14 – 18 سال بودند.
از جمله اهداف برگزاری این همایش می‌توان به ایجاد محیطی مناسب برای آشنایی دانش‌آموزان کلیمی با فعالیت‌های اجتماعی در شرایطی دوستانه و افزایش رغبت آنان برای مشارکت در فعالیت‌های گروهی و تقویت روحیه‌ی همکاری در آنان اشاره کرد. در جهت تحقق هر چه بهتر این اهداف، مدیران همایش از ابتدای کار کمیته‌ای متشکل از دانش‌آموزان فعال در ارگان‌های جوان کلیمی در تهران (سازمان دانشجویان یهود ایران، خانه‌ی جوانان یهود تهران، سازمان جوانان یهود گیشا، سازمان جوانان باغ‌صبا، بنیاد دانش و پژوهش کلیمیان ایران) تشکیل داده و از همکاری و نظرات آنان برای برنامه‌ریزی و اجرای هر چه بهتر این همایش استفاده کردند.
در اولین روز همایش، دانش‌آموزان در بازدیدی از انجمن کلیمیان تهران با فعالیت‌های مختلف این نهاد آشنا شدند و در دیداری دوستانه در کتابخانه‌ی انجمن کلیمیان با دکتر مره‌صدق، نماینده‌ی ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، نقطه نظرات و نیازهای خود را با ایشان در میان گذاشتند و سپس در مراسم افتتاحیه‌ی همایش در تالار کوروش حضور پیدا کردند. از جمله بخش‌های مهم این برنامه می‌توان به سخنرانی دکتر رحمت‌ا... رفیع ریاست انجمن کلیمیان تهران و اجرای موسیقی سنتی و پاپ توسط زیر گروه دانش‌آموزان سازمان دانشجویان و اجرای سرود توسط زیر گروه دانش‌آموزان خانه‌ی جوانان اشاره کرد. در دومین روز این همایش دانش‌آموزان در کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف و با حضور اساتید مجربی چون آقایان مهندس کاوه دانیالی (کارگاه الکترونیک)، شهرام شهراد (کارگاه روانشناسی)، مهرداد ساسانی‌فر (کارگاه تفیلا) و داریوش نهداران (کارگاه نقاشی) شرکت کردند. در آخرین روز همایش پس از بازدید از شهرک سینمایی غزالی، عزیزان دانش‌آموز با حضور در برنامه‌ی اختتامیه، نظرات و خواسته‌های خود را مطرح کرده و در پایان نیز هدایایی به رسم یادبود به آنان اهدا گردید. در حواشی برنامه‌های آموزشی، نشست‌های دوستانه‌ای میان دانش‌آموزان شهرهای مختلف برگزار گردید تا تعامل هر چه بیش‌تری بین آن‌ها برقرار گردد و زمینه برای انتقال تجربیات اجتماعی آنان به یک‌دیگر مهیا گردد.
در پایان نیز برطبق نظرسنجی‌ها مشخص گردید که امکانات برنامه از قبیل هتل، اتوبوس و .... بسیار مطلوب بوده است. هم‌چنین برگزاری کارگاه‌هایی با عنوان مدیریت فعالیت‌های اجتماعی از سوی دانش‌آموزان در سال‌های آتی درخواست شد.
بی‌شک برگزاری این گونه همایش‌ها در آماده‌سازی دانش‌آموزان، که آینده‌سازان جامعه‌ی ما می‌باشند، برای پذیرش نقش‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی نقش به‌سزایی داشته و راه را برای این عزیزان هموارتر می‌سازد. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید