انجمن کلیمیان تهران
   

اخبار بینا 52

   

 

مهندس امید محبتی مقدم
مدیر روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران

زمستان 98

 


بازدید سفیر لهستان و هیات همراه از بهشتیه تهران ‎
به مناسبت روز ملی لهستان، سفیر کشور لهستان به همراه هیات همراه، روز ۱۹ آبان ۱۳۹۸ (۱۰ نوامبر ۲۰۱۹) با حضور در بهشتیه تهران، قبور لهستانی‌های مدفون را زیارت کردند.
در این حضور قبور تنی چند از چهره‌های برجسته و سرشناس یهودی همچون خاخام حیم موره، دکتر روح‌اله سپیر، دکتر منوچهر نیکروز، لقمان میکاییل، ژانت کهن صدق و.... نیز مورد بازدید قرار گرفت.
دیدار از طاق‌نما و باغ موزه مشاهیر ایرانیان یهودی، مورد توجه خاص شخص سفیر قرار گرفت. بخش پایانی این بازدید، حضور در جوار بنای یادبود شهدای ایرانیان کلیمی و ادای احترام به مقام شامخ این شهدای عزیز بود. خاطر نشان می‌سازد مهندس بهداد میکائیل (عضو هیات مدیره انجمن کلیمیان و مسئول کمیته بهشتیه)، فرزاد طوبیان (عضو کمیته بهشتیه)، مهندس امید کدخدا (همکار کمیته بهشتیه) و مهندس فریدون طوبی (بازرس انجمن) در این دیدار حضور داشتند و مهمانان را در امور مربوطه راهنمایی نمودند.


برگزاری جشن پاییز در مهد یلدای ۱
جشن پاییز مهد یلدای شماره ۱، ۲۹ آبان ماه برگزار شد. اجرای موزیک شاد، انجام بازی و سرگرمی‌های نشاط‌آور به همراه اهدای هدیه به نونهالان عزیز بخش‌های مختلف این جشن شاد را تشکیل داد.

قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند و جاودان دکتر سیامک مره‌صدق


سپاس و تشکر از معاون اول محترم رییس جمهور
افتخارآفرینی دانش‌آموزان مدرسه فخر دانش
بنابر ارزشیابی رسمی صورت گرفته توسط اداره آموزش و پروش منطقه ۱۲ استان تهران، دانش آموزان مقطع دبیرستان (دوره اول) مدرسه فخر دانش در امتحانات خرداد ماه سال تحصیلی ۹۸-۹۷، موفق به کسب رتبه برتر منطقه در کلیه دروس شدند.
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران ضمن تبریک جهت کسب این افتخار بزرگ به دانش‌آموزان، مسئولین و انجمن اولیا و مربیان مدرسه فخر دانش، موفقیت روزافزون نوجوانان و جوانان جامعه را از درگاه قادر مطلق آرزومند است.

تسلیت به مناسبت درگذشت ابوی مدیر محترم مجتمع آموزشی روحی‌شاد
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران درگذشت ابویِ مدیر محترم مجتمع آموزشی روحی شاد، جناب آقای محمودرضا علوی را به ایشان و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات را از پرودگار منان آرزو دارد.

برگزاری مراسم شب یلدا در سرای سالمندان یهودی
به مناسبت فرارسیدن شب یلدا در 28 آذرماه 1398 جشن ویژه‌ای توسط دو خیریه‌ی دست مهربان من و تو (به مدیریت آیلین تشخیصی) و دست‌های پر مهر به مدیریت (نفیسه حسینی) برگزار گردید . در این مراسم آیین‌های مخصوص شب یلدا و نیز اجرای موسیقی در حضور مادران و پدران عزیز انجام شد و سالمندان لحظات خاطره‌انگیزی را سپری کردند.تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دلاور مرد ایران‌زمین و فرمانده پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به رهبر معظم انقلاب، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کلیه هموطنان و مظلومان جهان تبریک و تسلیت می‌‌گوید.
بی‌شک، دولت مردان خبیث آمریکا که با این عمل ددمنشانه، خط بطلانی بر حیات پرشرارت خود رقم زدند، به زودی قصاص خون پاک این سرباز رشید و سرافراز این مرز و بوم را پرداخت خواهند کرد. اما پیش از آن، به طور قطع مشاهده خواهند نمود که ایران عزیز، مملو از سلیمانی‌ها است که با نیروی ایمان و مجاهدت، بساط ظلمِ شیطان بزرگ را از روی زمین محو خواهند نمود.حضور نمایندگان جامعه کلیمیان در منزل سردار دل‌ها ‎
به دنبال شهادت مظلومانه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، نمایندگان جامعه کلیمیان در منزل آن شهید بزرگوار حضور به هم رسانیدند.
دکتر سیامک مره‌صدق (نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی) و دکتر همایون سامه‌یح (رییس انجمن کلیمیان تهران) ۱۵ دی ماه با حضور در منزل سردار دل‌ها ضمن دیدار با فرزند و برادر آن شهید بزرگوار مراتب تسلیت آحاد جامعه کلیمی ایران را به بازماندگان ایشان اعلام نمودند.
در همان روز و طی ملاقات جداگانه دیگر، نمایندگان جامعه روحانیت پیروان ادیان توحیدی در منزل شهید حاج قاسم حضور پیدا کردند. از طرف جامعه کلیمیان، جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار (رهبر دینی کلیمیان ایران)، هاراو یهودا گرامی (آو بت دین) و هاراو نیما رنگ‌کار در این بازدید حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود در خصوص جایگاه رفیع شهادت در دیدگاه یهودیت و نقش خاص و عدالت‌گسترِ حاج قاسم در اقصی نقاط جهان پرداختند.

ویژه برنامه بازسازی حمام سرای سالمندان
ویژه برنامه بازسازی حمام سرای سالمندان یهودی، ٢٣ دی ماه در محل این سرا برگزار گردید.
نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، رئیس و جمعی از اعضای هیات مدیره و بازرسین انجمن کلیمیان تهران، هیات امنای سرای سالمندان، اعضای سازمان بانوان، اعضای انجمن خیریه کوروش، خیرین و فعالین اجتماعی در این برنامه حضور داشتند.
دکتر سیامک مره صدق، دکتر همایون سامه‌یح، شهرام شهراد (مدیر سرا) و فلورا توکلی در این برنامه به ایراد سخنرانی پرداختند. شهرام شهراد در سخرانی خود ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله سرا، برنامه‌های آتی و چشم‌انداز آینده سرا را برای حضار ترسیم نمود. ضمن آنکه لوح‌های تقدیری نیز به پاس قدردانی از خدمات نیکوکارانه خانواده دکتر الیاسی، مهندس پیمان حنوکایی و مهندس اوهوصیون به این افراد تقدیم شد.
خاطرنشان می‌سازد بازسازی حمام سرای سالمندان یهودی به شکل بنیادین و منطبق با آخرین استاندارهای بهداشتی انجام شده که آسایش هر چه بیشتر سالمندان محترم را در پی خواهد داشت.


نشست حقوق اقلیت‌های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی تحقق عدالت اجتماعی
به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به دعوت مدیریت مرکز مطالعات راهبردی ژرفا، نمایندگان پیروان ادیان توحیدی، ۲۴ دی ماه در نشست علمی با موضوع «حقوق اقلیت‌های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی تحقق عدالت اجتماعی» که در تالار ایوان شمس برگزار شد، شرکت کردند.
از طرف جامعه کلیمیان حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار و دکتر سیامک مره‌صدق در این جلسه به ارائه نقطه‌نظرات خود پرداختند.
حاخام یونس حمامی لاله‌زار در سخنان خود ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی به هم‌گام بودن کلیمیان با سایر افراد ملت اشاره داشت و تاکید کرد: یهودیت با صهیونیسم کاملاً جداست و نباید این دو را یکی گرفت. این مسئله مورد تاکید بنیان‌گذار انقلاب هم بوده است و صداوسیما باید به این مسئله توجه کند.
دکتر سیامک مره‌صدق نیز ضمن اشاره به مجاهدت‌های سرادر قاسم سلیمانی، روال ملی را به سمت بهبود شرایط دانست و گفت: اقلیت‌های دینی همیشه وظایف شهروندی خود را انجام داده‌اند. او به شهدای سرافراز کلیمی در جریان جنگ تحمیلی اشاره کرد و تعهد عملی و همیشگی کلیمیان را در انجام وظایف شهروندی خود یادآور شد و بر لزوم حفظ حقوق شهروندی کلیمیان تاکید کرد.
خاطر نشان می‌سازد در حاشیه این نشست شبکه‌های مختلف خبری و رسانه‌ای با دکتر همایون سامه‌یح به گفتگو پرداختند.


جلسه مشترک هیات مدیره انجمن کلیمیان و اعضای شوراهای کنیساها
سالن کنفرانس انجمن کلیمیان تهران ۲۳ دی ماه میزبان افراد بزرگواری بود که سال‌ها زندگی خود را صرف خدمت به جماعت و کنیساهای تهران نموده‌اند.
در راستای تقویت ارتباط و تعامل هر چه بیشتر بین انجمن کلیمیان و کنیساهای تهران، جلسه هم‌اندیشی بین هیات مدیره و بازرسین انجمن کلیمیان با اعضای محترم شورای کنیساهای تهران برگزار گردید.
در این نشست صمیمانه، دکتر همایون سامه‌یح گزارشی از عملکرد انجمن را به اطلاع حضار رساند و نکاتی را در خصوص امور کنیساهای تهران بیان نمود. اعضای شورای کنیساها نیز به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند.


کسب افتخار توسط بانوی رزمی‌کار کلیمی، هیلیت نقره‌ییان
به گزارش سایت هنرهای رزمی، بنابر بر پيشنهاد نایب رئيس سبك كيوكوشين ايران و موافقت رياست سبك، هيليت نقره‌ييان به عنوان صدر هيات رئيسه سبك منصوب گرديد.
خاطرنشان می‌سازد این بانوی کلیمی داراى كمربند سياه نى دان بوده و دارای تجارب ارزشمند و گرانبهای ورزشى است.
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران ضمن تبریک به این بانوی افتخارآفرین کلیمی، انتصاب شایسته و غرورآفرین ایشان را در راستای اصل شایسته‌سالاری و حمايت و بالندگى هر چه بیشتر نيروهاى جوان و مستعد اين مرز و بوم قلمداد می‌نماید.


شرکت تیم‌های فوتسال مجتمع فخر دانش و گیبور کلیمیان در جام وحدت ادیان در قلب تهران
با پیگیری اداره تربیت بدنی شهرداری منطقه ۱۲ و با حضور تیم‌های فوتسال کلیمیان، زرتشتیان، ارامنه و مسلمان، مسابقاتی تحت عنوان جام وحدت ادیان در قلب تهران، از ۱۴ تا ۱۶ بهمن در مجموعه ورزشی آیت‌اله کاشانی برگزار شد.
از طرف جامعه کلیمیان تهران نیز تیم فوتسال دختران مجتمع فخر دانش در این جام شرکت کرد.
همچنین با پیگیرهای کمیته ورزش انجمن کلیمیان تهران و در ادامه هماوردهای فوتسال جام وحدت ادیان در قلب طهران، تیم فوتسال گیبور کلیمیان تهران نیز در این رقابت‌ها شرکت کرد.
یادآور می‌شود تیم گیبور کلیمیان در رشته‌های ورزشی مختلف، سابقه چندین دهه حضور در عرصه ورزش میهن عزیزمان ایران دارد و تاکنون موفق به کسب موفیت‌های چشمگیری شده است‌.
مراسم اختتامیه جام وحدت ادیان در قلب تهران ۱۶ بهمن برگزار گردید. در این مراسم به خانم میر فتوحی (نماینده مجتمع آموزشی فخردانش) و شهروز حوری‌زاده (نماینده کمیته ورزش انجمن کلیمیان) به جهت تقدیر، لوح‌های یادبودی اهدا گردید.

برگزاری همایش ‎بین‌المللی بیانیه گام دوم انقلاب
همایش بین‌المللی بیانیه گام دوم انقلاب، الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز ۱۵ بهمن ماه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. در این همایش محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند. از طرف جامعه کلیمیان نیز هاراو یهودا گرامی، دکتر همایون سامه‌یح و مهندس بهداد میکائیل در این همایش شرکت داشتند.

گردهمایی نمایندگان ادیان توحیدی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
به دعوت مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، گردهمایی نمایندگان ادیان توحیدی به میزبانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۵ بهمن ماه در هتل فردوسی تهران برگزار شد.
جمعی از روحانیون، فرهیختگان و نمایندگان ادیان توحیدی در این مراسم شرکت داشتند.
در این برنامه از طرف جامعه کلیمیان، حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار، دکتر سیامک مره‌صدق، دکتر همایون سامه‌یح، برخی از اعضای هیات مدیره و بازرسین انجمن و تنی چند از فعالین اجتماعی حضور داشتند.
در این مراسم از هارون یشایایی، به عنوان یکی از نویسندگان جامعه کلیمی تقدیر به عمل آمد.

برگزاری جشن دهه‌ی فجر به همراه جشن ایلانوت در انجمن بانوان کلیمی
21 بهمن 1398، به مناسبت دهه‌ی فجر و ایلانوت انجمن بانوان کلیمی مراسمی در سرابندی برگزار کرد. در این مراسم که با آهنگ‌های انقلابی و خاطره‌انگیز همراه بود مراسم پذیرایی به مناسبت ایلانوت انجام شد. خوشبختانه این برنامه با استقبال بانوان علاقمند همکیش روبرو شد.


تبریک به نماینده منتخب ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی
هیات مدیره انجمن کلیمیان تهران موفقیت در کسب اعتماد جامعه را به عنوان منتخب ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی به دکتر همایون سامه‌یح تبریک گفته و برای ایشان سربلندی و سرفرازی، و برای کل جامعه سعادت و موفقیت روزافزون را از درگاه احدیت آرزومند است.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت مهندس ایرج یگانه
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران درگذشت مهندس ایرج یگانه، از اعضای سابق انجمن کلیمیان شیراز را به همکیشان ارجمند به خصوص جماعت محترم شیراز و به بازماندگان محترم تسلیت گفته و از قادر مطلق برای نِشاما و روح آن مرحوم، علو درجات را خواستار است.
خاطر نشان می‌سازد مرحوم ایرج یگانه که در کارنامه فعالیت اجتماعی‌اش، مدیریت سالن شالم نیز به چشم می‌خورد، چندین دوره به عنوان مهندس نمونه جهاد کشاورزی انتخاب شده بود و در حال تدوین کتابی در مورد گویش یهودیان شیراز بود که به دیدار حق شتافت. רוח ה" תניחנו בגן עדן

اجرای خاطره‌انگیز گروه ترنم
مهندس فریدون طوبی
مسئول مرکز موسیقی انجمن کلیمیان تهران
در تاریخ 19/11/1398 گروه موسیقی سنتی مرکز آموزش موسیقی انجمن کلیمیان تهران (ترنم در حضور حدود 300 نفر از همکیشان عزیز و بزرگان جامعه کلیمی تهران و اصفهان در محل تالار محبان 13 قطعه آهنگ‌های قدیمی، فارسی، لری و کردی را در دو دستگاه سنتور و ماهور اجرا نمود که بسیار مورد تحسین قرار گرفت.
آهنگ‌های اجرا شده به ترتیب زیر بود:
- منتظرت بودم، به سوی تو، بیا بریم دشت، رفتم در میخانه، هروایه، آتش دل، می زده، من طربم، سکوت سرد زمان، بارون، ز نگارم، آواز دشتی، مرغ سحر.
سازندگان آهنگ‌های بالا بزرگانی چون مجید وفادار، محمدرضا لطفی، بیژن ترقی، پرویز یاحقی، استاد شجریان و مرتضی خان نی داود بودند که یاد همگی گرامی باد.
اعضاء این گروه که جهت امور خیریه برنامه خود را اجرا کردند عبارتند از :
فراز خنا فرید : سرپرست و تنظیم قطعات و نوازنده عود
پدرام یاشارئل : نوازنده تار
ناتالی ماه‌گرفته : نوازنده ویلن
سپهر عزیزی: نوازنده دفل و تنبک
حدیث بنیامینی: نوازنده ویلن و قیچک
پرهام یاشارئل : نوازنده آکاردئون
غزل یوسف‌زاده : نوازنده پیانو
سپهر سلیمانی : خواننده
لازم به ذکر است بدون همکاری انجمن کلیمیان، کمیته جوانان و سازمان دانشجویان برگزاری این کنسرت خیریه مقدور نبود، لذا از همه‌ی این نهادها کمال تشکر و قدردانی را داریم.   

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید