انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

گزارشی از نمایشگاه نقاشی عسل و آیدا رحمانی

   

اندازه نوشتار:
 

نشریه داخلی پرواز
اسفند 85

Art - Asal Rahmani-عسل و آیدا رحمانینمایشگاه آثار عسل رحمانی و آیدا رحمانی از 3 اسفند  الی 10 اسفند 86 در سالن سازمان دانشجویان یهود ایران به همت اعضای این سازمان برپا شد که مورد اسقبال همکیشان قرار گرفت.

عسل رحمانی، 18 سال سن دارد و دانشجوی ترم اول رشته صنایع دستی در دانشگاه هنر دانشگاه سراسری است. او فعالیت خود را از سال 77 با سبک رئال شروع کرد و در حال حاضر به سبک مدرن با موضوع فیگوراتیو روی آورده است. او دو نمایشگاه در فرهنگسرای سرو به صورت انفرادی با موضوع پرتره برپا کرده است.

آیدا رحمانی 16 سال سن دارد و در دبیرستان مشغول به تحصیل میباشد. وی فعالیت خود را از کلاس چهارم ابتدایی شروع کرد و نمایشگاهی در فرهنگسرای سرو همراه با خواهر خود برپاکرد. آیدا در سبکهای رئال و سورئال کار میکند.

Art - Asal Rahmaniهارون یشایایی ـ رئیس سابق هیأت مدیره انجمن کلیمیان ـ در مراسم افتتاحیه گفت: عسل صاحب سبک است و آثارش نشان می دهند که او تفکر نقاشی دارد و همچنین رنگ ها را خیلی خوب کنار هم نشانده است. او در پاسخ به چرایی ضعف هنر در جامعه و همچنین چگونگی افزایش چنین برنامه هایی در جامعه می گوید که باید به همین قابلیت هایی که وجود دارد توجه کرد و این گونه فعالیت ها را مورد تشویق قرار داد تا تعداد این افراد بیشتر شود. وی اضافه کرد:" مشکل ما کمبود هنرمند نیست، بلکه مسئله اینجاست که به همین تعداد هم توجه نمی شود که این مسئله ناشی از سطح پایین فرهنگ جامعه است." او افزایش مخاطبان از میان توده مردم را بسیار مهم می داند و تشویق مردم به حضور در چنین برنامه هایی را متذکر شد. او همچنین به مسئله مهمی اشاره می کند و آن اینکه از طریق هنر می توان بسیاری از معضلات را نشان داده ومخاطب را به فكر واداشت.

دکتر سیامک مره صدق ـ رئیس انجمن کلیمیان ـ کارهای مدرن را بهتر از منظره ارزیابی می کند ولی اعتقاد دارد که کارها کلاً عالیست. او همچنین ایجاد محلی به عنوان گالری دائمی جهت نمایش آثار هنرمندان جامعه کلیمی را از جمله اهداف هیأت مدیره انجمن ذکر کرد. در ضمن دکتر مره صدق از طرف هیأت مدیره انجمن کلیمیان، هزینه خرید یکی از تابلو ها برای سازمان را متقبل شد.

هنر یک راه است
فارغ از پایان
هنر یک روزنه است
برای درک جهان
هنر یک سبک است
برای بروز خود
هنر یک روح است
که می دمی اش در کالبد خود
هنر یک چیز است و همه چیز هنر
عشق هنر است و هنر عشق است .

Asal Rahmani

 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید