انجمن کلیمیان تهران
   

مراسم بزرگداشت فرنگیس حسیدیم

   


نشریه پرواز شماره 27 شهریور 1390

 

خبر جانگداز درگذشت فرنگیس حسیدیم نوروز امسال جامعهی کلیمی را در سوگی عظیم فرو برد. ایشان یکی از برجستهترین خیراندیشان جامعهی کلیمی بودند که فعالیت چشمگیری در عرصههای مختلف اجتماعی به ویژه بیمارستان دکتر سپیر، انجمن کلیمیان و سازمان بانوان کلیمی داشتند.
به منظور گرامیداشت یاد و خاطرهی این بزرگوار سازمان بانوان کلیمی روز یکشنبه بيست و دوم خرداد ماه 1390 مراسمی جهت بزرگداشت ایشان برپا نمود. در این مراسم علاوه بر مسئولین و اعضای جامعهی کلیمی، شهلا حبیبی، ریاست شبکهي ارتباطی سازمانهای غیردولتی زنان جمهوری اسلامی ایران و همچنين نمایندگانی از سازمان زنان زرتشتی و انجمن زنان ارمنی برای همدردی با جامعهی کلیمی حضور یافتند.
در ابتدای مراسم فریده پوراتیان، یکی از اعضا و مؤسسان سازمان بانوان، ضمن خوشامدگویی به میهمانان، اندوه اعضای سازمان بانوان را از فراق رئیس هیئت مدیرهی این سازمان بیان کرد. سپس شهلا حبیبی در خصوص منش و کردار نیکوی فرنگیس حسیدیم به ایراد سخنرانی پرداخت. دکتر سیامک مرهصدق، نمایندهی ایرانیان کلیمی و دکتر همایون سامهیح رئيس هیئت مدیرهی انجمن کلیمیان نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بودند. همچنین جمعی از همکاران و دوستداران فرنگیس حسیدیم به پشت تریبون رفتند، چندی با قرائت شعر در وصف ایشان و چندی با ذکر
خاطرات ايشان، یاد این بزرگوار را در دلها زنده کردند. هارون یشایایی متذکر شد که در دوران انقلاب اسلامی ایران که بیمارستانها از پذیرش مجروحین بیم داشتند، فرنگیس حسیدیم مجروحین انقلاب را با آغوش باز در بیمارستان دکتر سپیر میپذیرفت. وی همچنین با یادآوری جملهی معروف فرنگیس حسیدیم »ما در بیمارستان دکتر سپیر از بیماران میپرسیم درد شما چیست نه آنکه مذهبتان چیست« حس نوعدوستی ایشان را در حاضرین تداعی کرد.
در اواخر مراسم نیز پخش آخرین فیلم و تصاویری از این بانوی بزرگوار حاضرین را متاثر کرد. فیلمی از سخنرانی فرنگیس حسیدیم در بیمارستان دکتر سپیر که در آن عنوان کرد:من در این سي و پنجمين سال صادقانه کار کردم، سختگیریهایم در محیط کار تنها به خاطر ارائهی خدمات مطلوب به مردم بوده است که امیدوارم همکارانم این سختگیریها را بر من ببخشند.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید