انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

اعتراض انجمن كليميان به يك مطلب موهن 

   

اندازه نوشتار:

 ارديبهشت 81

روزنامه جمهوري اسلامي در خبري كذب در ستون «جهت اطلاع» مورخ شنبه 14 ارديبهشت 81 از قول يك پزشك ساكن انگليس اظهار داشت كه يهوديان خون انسان را در غذاي شب عيد خود ميريزند و آن را يك عادت قديمي يهوديان دانست.

كميته فرهنگي انجمن بلافاصله در اعتراض به اين مطلب موهن و سراسر كذب، جوابيه اي به اين شرح به دفتر روزنامه ارسال نمود:

 

مدير مسئول محترم روزنامه جمهوري اسلامي

آقاي مسيح مهاجري

 

با سلام

 

در ستون «جهت اطلاع» آن روزنامه مورخ شنبه 14/ 2/ 1381، متاسفانه مطلبي موهن و سراسر كذب درباره استفاده خون انسان در خوراكي يهوديان در عيد پسح درج شده است. اين مطلب نه در اعتقادات و شرعيات و رسوم يهوديان جاي دارد و نه از نظر عقل و منطق مي‎توان آن را توجيه كرد و يا حتي عملي دانست.

مدير مسئول محترم ! چگونه مي‎توانيد چنين مطلب بي‎پايه و اساسي را (حتي اگر فرضا در اينترنت آمده باشد) به مردم مسلمان و بي اطلاع از آيين يهود تحت عنوان اخبار ويژه ارائه كنيد؟ آيا هرنوع خبري از اينترنت قابل استناد است؟ چرا به هزاران مطلبي كه در جهت شناسايي و معرفي حقايق دين يهود در اينترنت عرضه مي‏شوند هيچگاه اشاره نمي ‏نمائيد؟

آيا از عيد « پسح» (يا پسه) كوچكترين اطلاعي داريد يا به خواننده داده‎ ايد؟

اين عيد به يادبود سالگرد آزادي و خروج بني اسرائيل از مصر برگزار مي‎شود و تمام مراسم آن شب را ذكر وقايع و معجزات الهي در آن زمان تشكيل مي‎دهند. حال اين مردم در سالگرد رهايي از مصر با معجزات و آيات الهي، خون انسان را در غذاي خود بريزند؟

به راستي، تهيه «كيك آغشته به خون انسان »كه آن را « از عادت قديمي يهوديان» دانسته‎ ايد، چگونه ممكن است انجام شود؟

شايعه و تهمت «ريختن خون انسان در غذاي عيد يهوديان» ابتدا بهانه‎ اي براي يهودي‏ كشي در روسيه تزاري بود و پس از اعتراض جهاني، سال‏ها بعد به آلمان نازي جهت نسل كشي يهوديان منتقل شد و ظاهرا اكنون يك روزنامه ايراني قصد ترويج آن را دارد.

در تورات مقدس كه اساس شرعيات و فقه يهود بر آن قرار دارد، به صراحت خوردن خون (حتي ذره‎ اي از آن ) در خوراكي‎ها منع شده است كه نمونه‎ هايي از آن به اين شرح هستند:

- هيچ خوني را نخوريد، نه از چهارپا و نه از پرندگان. هر كه خون بخورد، از ميان قومش نابود خواهد شد (تورات – سفر لاويان : فصل 7- آيات 26و 27)

- هيچ چيز را با خونابه نخوريد (تورات – سفر لاويان: فصل 19- آيه 26)

- فقط حذر كن كه خون نخوري، چون همان مايه زندگي است. پس مايه زندگي را با گوشت نخور. آن خون را نخور، آن را مانند آب بر زمين بپاش. آن را نخور تا اين كه به سود تو و فرزندانت باشد، زيرا با نخوردن آن در نظر خداوند كاري پسنديده انجام مي‎دهي. (تورات – سفر تثنيه : آيات 23 تا 25)

بر همين اساس، قوانين ذبح شرعي يهود به گونه‎ اي تدوين شده است كه هنگام ذبح شرعي، حداكثر خون از بدن حيوان خارج شود و براي استفاده از هرگونه خوراك گوشتي نيز بر طبق احكام مفصل شرعي، بايد خونابه آن به روشهاي گوناگون (مانند چندين ساعت خيساندن گوشت در آب و نمك) گرفته شود.

كليه احكام، آداب و رسوم و حتي عادات مذهبي يهوديان در كتب احكام ديني آنها مندرج است و تمام مراسم ديني طبق اسناد مكتوب انجام مي‎شوند. آيا مي‎توانيد حتي يك اشاره به اين عمل غير قابل قبول را در اسناد شرعي يهود ارائه دهيد؟

يا در كدام سند تاريخي،كوچكترين نشانه‎ اي از آن مي‎يابيد؟ (مگر آن كه به داستان‎هاي ضديهودي نازي‎ها استناد نماييد).

 

در پايان، ضمن آن كه خواستار درج اين جوابيه به طور كامل در همان ستون و با همان حروف (طبق قانون مطبوعات) در آن روزنامه هستيم، شما را به تامل بيشتر در آثار و عواقب نشر اين گونه اكاذيب در اذهان مردم دعوت مي‎نماييم.

 

كميته فرهنگي انجمن كليميان تهران

 

روزنامه جمهوري اسلامي، گزيده اي از اين جوابيه را در همان ستون در تاريخ دوشنبه 16 ارديبهشت درج نمود اما در پايان آن چنين نوشت: «ستون جهت اطلاع، از اين كه يهوديان ايران در اثر معاشرت با مردم ايران، چنين رسمي ندارند، خوشحال است!»

انجمن كليميان، با مشاهده چنين برخوردي كه حاضر به قبول واقعيات موجود نيست، از ارسال جوابيه مجدد صرفنظر كرد و قضاوت را به عهده خواننده فهيم نهاد.

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید