انجمن کلیمیان تهران
   

مسلمانان و يهوديان در جست و جوي صلح

   

دي 83

150 نفر از رهبران ديني مسلمان و خاخام‏ هاي يهودي از سراسر دنيا در روز 14 دي ماه در بروكسل جمع شدند تا در تلاشي بي‏ سابقه تنش ‏هاي روز افزون ميان مسلمانان و يهوديان در اروپا را از ميان ببرند.

به نوشته نشريه تلگراف انگليس، همايش «مسلمانان و يهوديان در جست و جوي صلح» توسط موسسه صلح قول مردان (Hommesdeparole) مستقر در پاريس برگزار شد. «آلين مايكل» از برگزاركنندگان اين همايش گفت هدف از برگزاري اين همايش ايجاد گفت و گو مشاركتي ديرپا ميان اسلام و يهوديت و همچنين ترويج دوستي و اقدامات ابتكاري مشترك است.

او گفت رهبران ديني مسلمان و يهودي هيچ‏گاه فرصت ملاقات و كار با يكديگر را نداشته ‏اند، اين در شرايطي است كه تعامل ميان مسلمانان با مسيحيان و يهوديان با مسيحيان وجود دارد.

هدف از برگزاري اين همايش فراهم كردن محفلي براي گفت و گوي بين اديان است كه در آن مخالفت دوطرفه با اسلام هراسي و ضديهوديت مورد بررسي قرار مي‏گيرد. دكتر ساجد امام جماعت برايتون رياست جلسه‏اي كه امامان و خاخام‏ها ارزش‏هاي مشترك را در هر دو دين بررسي مي‏كردند را برعهده داشت.

«ژوزف سيتراك» خاخام فرانسه گفت: اين گردهمايي داراي اهميت بسياري است چرا كه اميد و آزادي را براي دنيايي واقع‏گرا انعكاس مي‏دهدو خاخام‏هايي از اتريش، بروكسل، بلغارستان و دانمارك در ميان رهبران ديني بودند كه در اين همايش شركت كردند. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید