انجمن کلیمیان تهران
   

نامه انجمن كليميان تهران به رئيس جمهور در ارتباط با هولوكاست

   

هارون يشايايي
بهمن 84

 

نامه رئيس انجمن كليميان تهران به رئيس جمهور ايران در ارتباط با «هولوكاست»  كشتار يهوديان بدست نازي هاي هيتلري

 

 

حضور محترم جناب آقاي دكتر محمود احمدي‏نژاد رئيس ‏جمهور منتخب ملت ايران

 

با سلام و عرض ارادت خالصانه،

 

آن چه ما را بر آن داشته با همه مشغله و گرفتاري‏هاي شما در حل مشكلات پيش روي ملت ايران، مصدع اوقات حضرتعالي شويم، مطلبي است كه هفته‏ها است افكار مردم جهان و ملت ايران و از جمله جامعه كليميان را به خود مشغول داشته است.

برنامه‏سازي‏ها و تأكيدات روزانه صدا و سيماي جمهوري اسلامي و بعضي ديگر از رسانه‏هاي گروهي بر افسانه بودن كشتار يهوديان به دست رژيم نازي‏هاي هيتلري «هولوكاست» و به چالش كشيدن يكي از بديهي‏ترين و غم‏انگيزترين حوادث بشري در قرن بيستم، موجب بُهت و حيرت جهانيان و دلهره و ترس جامعه كوچك يهودي ايران شده است.

چگونه ممكن است فاجعه جنگ جهاني دوم و وقايع و اثرات آن را كه موجب نابودي حدود پنجاه ميليون انسان در نقاط مختلف جهان شده و ميهن ما بيش از ساير نقاط جهان از آثار و عواقب آن لطمه ديده است را از پشت شيشه كدر تعصب‏هاي روزمره سياسي، عمدتاً ناشي از فرهنگ سكولار غربي بررسي نموده و جنايات فاشيست‏هاي هيتلري را توجيه‏پذير جلوه داد.

چگونه ممكن است اصل اعلام شده در اساسنامه حزب و ارتش نازي‏ها را مبني بر پاك‏سازي اروپا از وجود يهوديان را به چالش و ترديد كشيد و تئوري نژادپرستانه فاشيست‏ها را فراموش كرد، مگر نمي‏توان كتاب «نبرد من» نوشته آدولف هيتلر و يا نطق‏هاي موجود «گوبلز» و «هيملر» را يك بار ديگر خواند ...؟

چگونه ممكن است اين همه شواهد زنده و انكارناپذير در كشتار و نفي بلد يهوديان در اروپا و جنگ دوم جهاني را ناديده گرفت و سخنان چند نفر را با مواضع كاملاً غيرديني ملاك قضاوت قرار داد ...؟ و حتي بر آن مطالبي غيرواقع افزود و نتايج دلخواه...! را به گوش شنوندگان و خوانندگان ساده‏دل رساند.

 

آقاي رئيس جمهور

ترديد نيست كه جنگ دوم جهاني موجب نابودي پنجاه ميليون نفر از مردم جهان شده، اين كه شش ميليون و يا يك ميليون از اين پنجاه ميليون نفر يهودي بوده‏اند چه اهميتي دارد...؟ آيا به نظر شما نفي كشتار يهوديان ما را به نديده گرفتن حق و خون پنجاه ميليون انسان نزديك نمي‏كند و ارزش‏هاي انقلاب اسلامي و رهنمودهاي امام راحل و نظام فكري ديرپا و ارزشمند ايرانيان، فداي احساساتي زودگذر و به شدت سياسي نمي‏شود...؟

 

آقاي رئيس جمهور

«هولوكاست» نه تنها افسانه نيست بلكه چون زخمي چركين بر پيشاني تمدن غرب همچنان باقي است، نگران باشيد كه سردمداران نئونازي در اروپا كه امروز خانه‏هاي سياه‏پوستان را به آتش مي‏‎كشند و محله‏هاي مسلمان‏نشين را غارت مي‏كنند فردا دامي وحشتناك چون «هولوكاست» را براي مسلمانان نگسترده باشند.

 

جناب آقاي دكتر احمدي ‏نژاد

«هولوكاست» افسانه نيست همانطور كه نسل‏كشي صدام در حلبچه افسانه نيست، همانطور كه كشتار مردم فلسطين و لبنان در صبرا و شتيلا به وسيله آدمكشان شارون افسانه نيست و قتل‏عام مسلمانان در بالكان و آن چه امروز در افغانستان و عراق و سودان مي‏گذرد افسانه نيست.

 

جناب آقاي رئيس ‏جمهور

ترديدهاي فراوان وجود دارد كه در جريان «هولوكاست»چند نفر از يهوديان بي‏گناه جان باخته‏اند...؟ ولي اين ترديدها فقط در تعداد است و نه در اصل واقعه «هولوكاست».

ديگر اين كه صحيح است كه صهيونيست‏ها از «هولوكاست» استفاده ابزاري نموده و مظلوم‏نمايي كرده و مي‏كنند و در اين كه در مراحلي افراطي‏ترين باندهاي صهيونيستي در همدستي با فاشيزم‏هاي هيتلري به «هولوكاست» دامن زده‏اند اسنادي وجود دارد.

ولي كشتار يهوديان، كولي‏ها، لهستاني‏ها، اسلاوهاي مسيحي و مسلمان به وسيله ارتش نازي‏ها و حتي به وسيله ارتش سرخ جاي كوچك‏ترين ترديدي ندارد.

ما از مظلوميت و خون همه كشته‏شدگان جنگ دوم جهاني دفاع مي‏كنيم كه كشتار سازمان يافته يهوديان در اروپا «هولوكاست» جزيي كوچك از آن است.

 

جناب آقاي رئيس جمهور

ما نگران آنيـم كه ارزش‏هاي انقلاب شكوهمند اسلامـي ملت ايران در برابر احساسات نژادپرستانه و يا ميهن‎‏پرستانه كاذب به سبك رضاخاني ...! در توجيه كشتار يهوديان اروپا به دست فاشيست‏ها كمرنگ شود و دفاع از حقوق مستضعفان و استقلال و آزادي كه شعار دشمن‏شكن امام راحل بوده است به يك معارضه ناحق بي‏حاصل مذهبي و نژادي مبدل گردد.

مگر مي‏توان يك بحث كارشناسانه تحقيقاتي در مورد مسائل اجتماعي را يك سويه و بدون شنيدن نظرات مقابل مورد بررسي و استناد قرار داد و نتيجه آن را قبلاً اعلام نمود و آن را به گوش همگان رساند...؟

واقعاً حيف است كه فضاي روحاني جلسات جوانان صديق و شرافتمند حزب‏الهي به ميدان گفتگويي تبديل شود كه بخواهيم در آن ثابت كنيم تعداد قربانيان «هولوكاست» شش ميليون نفر بوده‏ يا به قولي ديگر يك ميليون فر و ذهن جونان ر به بخشي از ميراث ب‏ارزش تمدن غرب يعني خشونت‏هاي نژادي و مذهبي آلوده سازيم.

آقاي رئيس‏جمهور تشكيل سمينارهاي متعدد در نفي وجود «هولوكاست» با اعلام نتايج قبلي آن هيچ دست‏آوردي براي ملت ايران و يا مسلمانان جهان و مردم فلسطين نخواهد داشت و فقط عقده‏هاي نژادپرستان را تسكين مي‏دهد.

 

اين نامه را از سر صدق و صفا و دردمندانه براي شما نوشتم، شايد شما خود بتوانيد به هجوم بي‏سابقه تبليغاتي در رسانه‏هاي عمومي درباره نفي «هولوكاست» پايان دهيد و به گوش جهانيان برسانيد كه تمدن ايراني اسلامي هرگز پذيراي افكار نژادپرستانه و نسل‏كشي به هر دست‏آويز و بهانه‏اي نبوده است.

 

با آرزوي سلامت و سعادت و سربلندي براي رهبر معظم انقلاب، حضرتعالي و ملت شريف ايران.

 

با تقديم احترام - ارادتمند

هارون يشايايي

رئيس انجمن كليميان تهران

6 بهمن 84

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید