انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

تعالیم دینی یهود همه انسان‌ها را برابر می‌داند

   

اندازه نوشتار:

22 آبان 1387


حاخام گلستانی‌نژاد در همایش حقوق بشر در ادیان، با تأکید بر حفظ شأنیت و مقام انسان در کتب مقدس خاطرنشان کرد: تعالیم دینی یهود هیچ نژادی را برتر از دیگری نمی‌داند.
                                                               
***
گلستانیجلسه نشست حقوق بشر در دین یهود، 22 آبان ماه سال جاری، توسط گروه فلسفه و دین مرکز و کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی به منظور بررسی موضوع حقوق بشر در ادیان توحیدی با حضور اعضاء این کرسی و جمعی از محققین و دانش‌پژوهان این حوزه به همراه هیئت کلیمی (حاخام گلستانی‌نژاد، دکتر رحمت‌ا... رفیع، دکتر سیامک مره‌صدق و فرهاد افرامیان) در محل دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.
در ابتدای این نشست، دکتر جعفر کوشا رئیس مرکز و کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی ضمن خوش‌آمدگویی به هیئت حاضر، به بیان اهداف مرکز پرداخت و گفتگو و تعامل ادیان توحیدی در این حوزه را ضروری برشمرد.
حاخام گلستانی‌نژاد سخنران این جلسه، با تکیه بر آیات تورات مقدس به شأنیت انسان در متون دینی یهود اشاره کرد و افزود: در تعالیم دینی یهود به مقام وجودی انسان از ابتدای آفرینش توجه بسیار شده است و بر همین اساس این شأنیت برای همه انسان‌ها از هر رنگ و نژاد برابر است و هیچ گروهی به دیگری برتری ندارد.
در بخش دیگر این نشست دکتر سیامک مره‌صدق و فرهاد افرامیان به نمایندگی از هیئت کلیمی شرکت‌کننده به بحث و تبادل‌نظر با حاضران در این جلسه پرداختند.
کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو بهار 1380 در دانشگاه حقوق شهید بهشتی رسماً تأسیس شد. این کرسی تنها کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در منطقه خلیج فارس می‌باشد.
 

 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید