انجمن کلیمیان تهران
   

بزرگداشت مرحوم گاد نعیم

   

الین لاویان
زمستان
 89

با برگزاری مراسمی در سالن اجتماعات سرای سالمندان یهودی، اولین سال درگذشت مرحوم گاد نعیم گرامی داشته شد.
در این مراسم که با حضور اعضای هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران، هیئت امنای سرای سالمندان یهودی، جمعی از مسئولین سازمان بهزیستی کشور و دیگر فعالان اجتماعی جامعه‌ی یهودی برگزار شد منوچهر سرافراز رئیس هیئت امنای سرای سالمندان یهودی در سخنانی به تاریخچه‌‌ی شکل‌گیری سرای سالمندان اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه راه اندازی سرای سالمندان با مشکلات و سخت ی هایی همراه بوده است لیکن امروز به مجموعه‌ای علمی و مجهز طبق استانداردهای سازمان بهزیستی تبدیل شده است.
وی از تبدیل سرای سالمندان یهودی به سیستمی کامل خبر داد و این موفقیت‌ها را نتیجه تلاش‌های خالصانه مرحوم نعیم دانست.
سرافراز در ادامه با اشاره به فعالیت‌های شبانه‌روزی پرسنل افزود: این مجموعه علاوه بر دارا بودن پرسنل خدوم و زحمتکش، از وجود مدیرانی کارآمد و زبده نیز بهره‌مند است که این دو مولفه ما را به نقطه مطلوبی از عملکرد می‌رساند.
در ادامه مراسم دکتر دوات‌گران، دکتر بیضایی، مهندس باقری، دکتر رحمت‌ا... رفیع، دکتر منوچهر الیاسی، خانم‌ها رفیع، توکلی، داورپناه و پوراتیان هر یک در سخنانی با بیان خصلت‌های نیکو و فضائل مرحوم نعیم و خاطراتی از ایشان پرداختند و با سرودن اشعاری، یاد آن مرحوم را گرامی داشتند.
همچنین در این مراسم، دکترسیامک مره‌صدق نماینده مجلس شورای اسلامی در سخنانی، فقدان مرحوم گاد نعیم را ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جامعه کلیمیان ایران دانست.
در حاشیه این مراسم، از لوح مرحوم گاد نعیم در بوستان نعیم به پاس زحمات ارزشمندش پرده‌برداری شد.
در این لوح آمده است: « به نام خدا، به پاس خدمات ارزنده و زحمات فوق‌العاده مرحوم گاد نعیم جهت رفاه سالمندان، این قسمت به نام بوستان نعیم نامگذاری می‌شود. روانش شاد و یادش گرامی باد. »
از دیگر برنامه‌هایی که در حاشیه برگزاری این مراسم انجام شد می توان به بازدید از ساختمان جدید درحال احداث سرای سالمندان یهودی که در پشت کنیسا قرار دارد و نیز کلنگ‌زنی سوئیت‌های مورد نظر برای زوجین مسن و مجردین مسنی که علیرغم توانایی مالی از تنهایی یا عدم مراقبت و امنیت رنج می‌برند اشاره کرد، کلنگ این سوئیت ‌ها توسط دکتر رفیع و آقای کهن به زمین زده شد.
رئیس هیات امنای سرای سالمندان خبرداد:
90 درصد پیشرفت فیزیکی سرای جدید سالمندان
منوچهر سرافراز رئیس هیات امنای سرای سالمندان یهودی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار افق بینا در خصوص ساختمان جدید کنیسا و ساخت 30 دستگاه سوئیت گفت:
ساختمان سرای سالمندان با پیشنهاد من و موافقت انجمن کلیمیان تهران که فرسوده شده بود در حال نوسازی است که هم اکنون با 90 درصد پیشرفت ساخت و ساز در حال انجام است و 10 درصد باقیمانده کار نیز به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی انجام نشده است و به زودی اجرای این پروژه به پایان خواهد رسید.
وی در خصوص احداث 30 دستگاه سوئیت که کلنگ آن‌ها به زمین زده شد گفت: افراد مجرد و متأهل مسن که اکثراً صاحب ثروت و فاقد هرگونه خویش و قوم و بستگان می‌باشند به لحاظ فقدان امنیت مورد تهدید واقع می‌شوند و یا بر اثر تنهایی و بیماری توان مراقبت از خویش را ندارند، لذا بر آن شدیم برای برقراری امنیت این عزیزان چاره اندیشی نماییم و در جلسه‌ای با حضور هیئت مدیره انجمن کلیمیان این موضوع مطرح و منجر به تصویب احداث 30 دستگاه سوئیت برای این عزیزان شد.
وی خاطرنشان ساخت: این سوئیت‌ها به صورت انفرادی در متراژهای 24 تا 30 متر مربعی احداث خواهد شد، مراجعینی که درخواست ساکن شدن در سوئیت‌ها را دارند باید شهریه بپردازند، وی همچنین اضافه کرد: افراد خیری هم که دوست دارند نامشان به یادگار بماند می‌توانند با پرداخت هزینه ساخت یک سوئیت و برای تشکر از آن‌ها با قرار دادن نامشان بر سر در سوئیت این کار را انجام دهند. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید