انجمن کلیمیان تهران
   

برگزاری همایش ملی ادیان و اقوام «وطنم»

   

 

بهمن   96
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران

همایش ملی وطنم، با حضور جمعی از اندیشمندان و رهبران دینی یهودی، مسلمان، زرتشتی و مسیحی روز سه شنبه 3 بهمن ماه 1396 در فرهنگ سرای اندیشه برگزار شد.

در این همایش که برخی از اعضای هیات مدیره انجمن کلیمیان تهران (دکتر سلیمان کهن صدق، ادموند معلمی)، بازرسین (مهندس فریدون طوبی، مهندس امید ماخانی)، منوچهر سرافراز (مسئول سرای سالمندان)، دکتر جهان بخش قهرمانی (انجمن کلیمیان کرمانشاه)، اعضای کانون فرهنگی-هنری (از جمله ابراهیم سعیدیان)، اعضای کمیته ورزش و جوانان، اعضای نشریه بینا و اعضای سازمان بانوان در آن حضور داشتند، از مستند وطنم نیز رونمایی شد.

مستند وطنم ساخته هادي داود آبادي و سيد مصطفي موسوي تبار است که به موضوع اقوام ايران مي پردازد. این مستند شامل بخش هایی نیز در مورد یهودیان و زیارتگاه های آنان و صحبت با برخی از چهره ها از جمله دکتر سیامک مره صدق (نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی)، راو یهودا گرامی، هارون یشایایی و مهندس سلیمان ساسون بود.

در این برنامه، انديشمندان اديان و اقوام مختلف درباره نقش آنها در وحدت مردم ايران سخنراني کردند. از طرف جامعه کلیمیان نیز جناب حاخام آرش تهرانی، به ایراد سخنرانی پرداختند. ضمن آنکه از دکتر قهرمانی، جانباز سرافراز هفتاد درصدی جامعه کلیمیان، تقدیر به عمل آمد.
 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید