انجمن کلیمیان تهران
   

مصاحبه با كارمندان انجمن كليميان تهران

   

 

لئا دانيالي
دي
84

 

خيابان جمهوري، خيابان شيخ‏ هادي، ساختمان دارايي، طبقه سوم تابلوي كوچك فلزي را مي‏بيني كه به رويش حك شده : «انجمن كليميان تهران».

ساختماني قديمي است شايد حدود 40-50 سال ساخت، در را كه باز مي‏كني در يك صحن مستطيل شكل 8-7 در گشاده برويت خودنمايي مي‏كند كه كنار هر يك حك شده: كتابخانه، امور فرهنگي، حسابداري، امور ورزشي و هنري جوانان و ساختار ساختمان كاملاً اداري است و يك سيستم اداري مفصل را كاملاً جوابگوست در راهرو چند قاب عكس از شركت جامعه كليمي و انجمن كليميان در مناسبات ملي از جمله رحلت امام و غيره مي‏بيني.

 

g

 

 و بعد يك كاغذ سفيد كه رويش نوشته شده به طرف دبيرخانه انجمن كليميان تهران ك نظرت را به خود جلب مي‏كند.

 

در اتاق دبيرخانه خانمي جوان پاسخگوي شماست.

* شيوا آقابالا هستم و از آبان ماه سال 80 افتخار همكاري با انجمن را داشته‏ام و مسئوليتم امور اجرايي دبيرخانه انجمن كليميان از قبيل: پاسخگويي اوليه به مراجعين، تلفن‎‏ها، مكاتبات و ارتباطات با ديگر نهادهاست.

- به نظر من بالاترين رئوس در اين دوره كاري كامپيوتري كردن دبيرخانه و همايش جوانان كليمي شهرستان‏ها بود.

- انتظار دارم در ايام هفته يكي از اعضاء هيئت مديره به جز رئيس و خزانه‏دار در انجمن حضور داشته باشند.

- در تمامي مواردي كه هرگونه مسأله و مشكلي در ارتباط با جوابگويي به مراجعين داشته باشم از آقاي يشايايي يا آقاي ميكائيل كه حضور دائم و فعال در انجمن دارند كمك مي‏گيريم و دوست دارم ساير اعضاء هيئت مديره نيز با امور مربوط به جامعه كليمي به طور مسئولانه‏تري برخورد كنند.

- در ارتباط با مردم 70% جوابگويي اوليه مراجعين به عهده من است و الحمدالله تا اين لحظه هيچ فردي به جز افرادي كه خواسته‏اي خلاف با ضوابط و شرايط انجمن را داشته‏اند از برخورد من ناراضي نبوده‏‏اند.

يكي از خدمتگزارن قديمي كادر پرسنلي انجمن كليميان تهران

جلال ياشار كه متأسفانه به علت كسالت مدتي است در دبيرخانه انجمن حضور نمي‏يابند.

با آرزوي سلامتي هر چه زودتر آقاي جلال ياشار، اميدواريم به كار خود در دبيرخانه انجمن ادامه دهند.

 

***

اتاق كميته فرهنگي 2 اتاق متصل به هم كه از پر رفت و آمدترين اتاق‏هاي انجمن است با اولين كسي كه روبرو مي‏شوي:

- نسترن جاذب هستم و مسئوليت مديريت امور داخلي نشريه بينا و كميته فرهنگي را دارم. داراي 18 سال سابقه كار و حدوداً چهار سال است كه در انجمن مشغول به كار مي‏باشم. قبل از اشتغال در انجمن آخرين كارم، در رسانه بين‏اللملي صدا و سيما، بوده است و در همين دوره هيئت مديره آغاز به فعاليت كرده‏ام.

- در كميته فرهنگي برقراري ارتباط با مراجعين از جمله: محققين، دانشجويان، اساتيد دانشگاه‏ها، نويسندگان، مترجمان، علماي حوزوي و افراد عادي است، كه در زمينه‏هاي مذهبي افراد مذكور پس از پاسخگويي مقدماتي توسط اينجانب، در صورت نياز به آقاي دكتر حمامي‏لاله‏زار (كارشناس مذهبي) و در مورد مسائل سياسي و امور انجمن به آقاي يشايايي براي پاسخگويي نهايي ارجاع داده مي‏شوند.

- در نشريه بينا اداره امور داخلي، مراجعين، امور اداري، پاسخگويي به مكاتبات نشريه، قسمت مالي، امور مشتركين، حروفچيني و صفحه‏بندي به عهده من است و به علت كمبود پرسنل موظف در نشريه بينا اينجانب و همه اعضاء همكار بيشتر از مسئوليت محوله خود همكاري مي‏كنيم و سعي بر اين داريم كه كاري زمين نماند.

- امور مربوط به كميته فرهنگي پس از ارجاع با همكاري انجام مي‏شود كه تنظيم حضور و برقراري ارتباط با همايش‏ها، سخنراني‏ها، كنگره‏هاي بين‏المللي، تنظيم قرارهاي مصاحبه (حضوري، تلويزيوني، پاسخگويي كتبي) از مسئوليت‏هاي اينجانب مي‏باشد. همچنين برگزاري نمايشگاه‏هاي كتاب در دوران چهارساله بسيار موفق بوده و جوابگوي بسياري از دانشجويان و طلاب حوزه‏هاي علميه بوده‏ايم و برقراري ارتباط فرهنگي با جوامع غير يهودي و يهودي خارج از كشور و اعزام نمايندگاني براي شركت در همايش‏هاي بين‏المللي و برگزاري جشن‏هاي تقدير از دانش‏آموزان ممتاز و برگزاري كلاس‏هاي تعليمات ديني جمعه‏ها و تهيه كتاب و برنامه‏ريزي آنها از امور مهم انجام شده در كميته فرهنگي است.

- فكر مي‏كنم هيئت مديره مثبت عمل كرده، با توجه به اين كه در يك سيستم هدفمند نمي‏توان گفت تمام كارها مطلقاً مثبت يا همه منفي بوده است. اصل را بر اين مي‏دانم كه اگر در كفه ترازو امور را بسنجيم، كفه نقاط مثبت سنگين‏تر و بيشتر بوده است، فكر مي‏كنم مشكل عمده و لاينحل كه نشود با گفتگو حل كرد نداشتيم.

- در دوره‏اي كه من حضور داشتم از لحاظ ارتباط مردمي انجمن خيلي قوي عمل كرده و هيئت مديره انجمن بيشترين و متخصص‏ترين و پرقابليت‏ترين نيرو را در اين قسمت به كار گرفته است و قسمت جوابگويي به متقاضيان، حرفه‏اي‏ترين و بهترين قسمت انجمن بوده و ما تمام سعي خود را انجام داده‏ايم تا همه افراد راضي باشند، برگزاري جلسات سخنراني‏ها و همايش‏ها خود نشان‏دهنده اين ارتباط قوي است.

- نويد هارون‏شيلي هستم از تيرماه سال 83 در انجمن در قسمت كميته فرهنگي فعاليت مي‏كنم و بيشتر امور اجرايي قسمت كميته فرهنگي از جمله توزيع مجله بينا و امور اجرايي قسمت‏هاي ديگر به عهده من است.

- كار خوبي كه داره شروع مي‏شه و مرحله اول آن انجام شد همايش جوانان بود كه البته بايد منسجم‏تر و با برنامه‏تر باشه.

- حضور نداشتن همه اعضاء هيئت مديره در انجمن كمي مشكل‏ساز مي‏شود يعني هرگونه مشكلي داريم با آقاي ميكائيل يا آقاي يشايايي يا آقاي آصف مطرح مي‏كنيم و حضور بقيه در انجمن كمرنگ است.

 

***

 

اتاقي كه دوشنبه‏ ها و پنج‏شنبه‏ ها در آن را باز مي‏بيني:

- يونس حمامي‏لاله‏زار هستم از سال 80 به طور رسمي به عنوان يكي از اعضاء كميته فرهنگي شروع به كار كردم و قبل از آن هم در چاپ كتاب‏هاي عبري فرهنگ ديني دوره دبيرستان و چاپ تقويم همكاري داشتم، به عنوان كارشناس دين يهود قسمت اصلي كار ما پاسخگويي به سؤالاتي است كه از طرف محققين، دانشجويان و نويسندگان در رابطه با يهوديت از كميته فرهنگي مي‏شود و در كنار آن چندين مورد كتاب‏هايي كه در مورد يهوديت بوده كه بهترين نمونه آن سيري در تلمود، عدالت كيفري در دين يهود يا داستان پيامبران و چندين كتاب ديگر كه در آن همكاري با مترجمان و نويسندگان داشتيم. همچنين چاپ مقالاتي در مورد يهوديت در نشريات مختلف و شركت در كنفرانس‏ها در كنار آن هم مسأله كشروت بوده و در مورد ذبح و كنترل بر مراكز سرو غذاي كاشر كه همكاري داشتيم.

- در رابطه با كميته كشروت در دو قسمت شوحطيم يا ذابحين پرنده كه مشكلاتي در جامعه وجود دارد.

- ارتباطات مردمي طي چهار سال كه اينجا بودم و قبل از آن كه آقاي حكاكيان اينجا بودند به وضوح پيشرفت كرده و از نظر تعداد مراجعين و از لحاظ همكيشان هم محدوديتي وجود نداشته چه داخل انجمن چه خارج آن با من تماس داشته‏اند و يا در مواردي كه لازم بوده به آقاي آبائي مراجعه مي‏كردند.

- اين دوره انجمن سرمايه‏گذاري زيادي در كميته فرهنگي و ارتباطات انجام داده و يكي ديگر فرهنگ حييم كه سال‏ها زمين مانده بود و حالا هيئت مديره فعلي پيگيري اين مسأله را كردند و ترجمه قسمت‏ها و گزيده‏هايي از سيدور، كتاب آموزش آلف‏بت، ترجمه فارسي پيرقه آووت از كارهاي خوبي است كه در اين دوره انجام شد.

- كميته فرهنگي نيازهاي بيشتري دارد از جمله تجديدنظر در كتاب‏هاي تعليمات ديني است و پيگيري در زمينه‏هاي كشروت است به عنوان تعهدي كه انجمن كليميان در قبال جامعه دارند كه بايد در اين مورد با قدم همت پيش روند.

 

***

 

اتاق حسابداري:

- فرانك فاخريان هستم سابقه خدمتم شش سال است و مسئول حسابداري انجمن كليميان هستم و در 2 دوره از هيئت مديره با رياست آقاي يشايايي در انجمن حضور داشتم.

- حسابداري كه از اسمش پيداست بررسي حساب‏هاي انجمن كليميان است و كارهاي اينجا يكنواخت است و فقط حسابرسي است و تغيير خاصي نداشتيم.

- در دوره جديد در كارمان قرار بود اموال انجمن در نهادهاي انجمن شماره‏گذاري شود كه اين كار انجام نشد، انشاءالله در دوره بعد.

- در رابطه با هيئت مديره مستقيماً با خزانه‏دار آقاي ميكائيل در رابطه هستم و با بقيه نه، آقاي ميكائيل خزانه‏دار انجمن هستند و در همه بخش‏ها فعاليت دارند و من در جوار ايشان مشغول به كار مي‏باشم.

 

تايپيست در مركز كامپيوتر- همكاري با حسابداري انجمن

- راحل رحيمي مقدم هستم، از تيرماه سال 82 مشغول به كار در مركز كامپيوتر جهت تايپ فرهنگ حييم شدم و از خرداد سال جاري همكاري خود با حسابداري انجمن شروع كردم كه همچنان ادامه دارد.

- به نظر من مهمترين تحولات از نظر امور فرهنگي و اهميت با امور جوانان بوده است.

- انجمن كليميان در حد توانايي و اختيارات خود به بررسي و حل مشكلات افراد جامعه پرداخته.

- انتظار دارم همكاري و دخالت جوانان و فعاليت آنها در ارگان‏هاي انجمن و امور مربوط به جامعه كليمي بيشتر شود.

- در دوره آينده كل هيئت مديره بايد فعاليت داشته باشند و نه فقط درحد 2 يا 3 نفر.

 

***

 

كميته املاك اتاقي كه يكشنبه ‏ها پرهمهمه است:

- من كرامت‏الله آرمين، سابقه فعاليت من در انجمن از خرداد ماه سال 1377 شروع شده، مدت كوتاهي در حسابداري بودم و تا به حال در امور املاك انجام وظيفه مي‎‏كنم و تقريباً 3 دوره از هيئت مديره در انجمن حضور داشتم كه هر سه دوره به رياست آقاي يشايايي بوده.

- فعاليت‏ها بيشتر در رابطه با املاكي كه شامل اجاره و وصول اجاره بوده و املاكي مثل كنيسا و .... كه اگر مشكلاتي مثل تعميرات يا مشكلاتي در مورد كارهاي شهرداري و در رابطه به ادارات برق و گاز و ديگر املاكي كه براي خريد و فروش كه در شهرستان‏ها انجام شده و حفظ حقوق مالكانه انجمن كليميان در تهران و شهرستان‏ها و تعديل اجاره‏ها و كارهاي حقوقي مربوط به املاك انجمن.

كميته روزهاي يكشنبه با حضور رئيس انجمن كليميان آقايان ساكت‏خو، خليل نسب، سعيد ياشارئل و وكلا آقايان محمود مطهري و خسرو ناقي در محل انجمن تشكيل شده و به امور املاك انجمن كليميان تهران رسيدگي مي‏كنند.

- جلساتي كه در كميته املاك تشكيل مي‏شود بسيار خوب است ولي متأسفانه به طور مرتب نيست كه بتوان از آن بهره‏برداري كرد و اميدوارم هيئت مديره جديدي كه مي‏آيند بتوانند با همه كميته‏ها همكاري داشته باشند.

- از هيئت مديره انتظار همكاري بيشتري دارم و اميدوارم آنها به اين كه فقط آمده‏اند در هيئت مديره اكتفا نكنند و در هفته و يا در ماه همكاري بيشتري داشته باشند.

 

***

 

ساكن اتاق‏هاي آرام:

- فرهاد روحاني هستم مدت 30 سال در كارخانجات تهران در بخش دفتر فني و طراحي مشغول به كار بودم و بعد از آن از خرداد ماه 1384 در انجمن مشغول به كار شدم و كارهايي از جمله نظارت بر فروش و تهيه كتاب، عمليات بانكي و بيمه و ارسالات به عهده من است. در زمينه انتشارات هم انجمن نشر جديدي نداشته و برطبق روال گذشته كارها انجام مي‏پذيرد.

- اميدوارم هيئت‏مديره جديد تلاش پيگيري در رابطه با برنامه‏هاي جوانان داشته باشند و بتوانيم محلي مثل آرارات براي جوانان خودمان داشته باشيم.

 

***

 

كميته جوانان دوشنبه‏ها پر هياهو:

- اليزا شكسته‏بند هستم، از مهر سال 1382 فعاليتم را در انجمن شروع كردم در ابتدا شروع كارم در كميته جوانان بود و از مهر سال 1383 شروع به همكاري در قسمت بايگاني انجمن كليميان نمودم. در طي جلسات كميته جوانان براساس تصميماتي كه توسط مسئولين اتخاذ مي‏شود، كليه پيگيري‏هاي اداري برعهده اينجانب مي‏باشد. همكاري در برگزاري همايش جوانان كليمي از رئوس كاري اينجانب در كميته جوانان بود.

به نظر من در طول سابقه فعاليتم انجمن از لحاظ مالي حمايت‏كننده خوبي براي سازمان‏هاي جوانان بوده و نيز از لحاظ پيگيري نامه‏ها و درخواست‏ها به خوبي عمل كرده است و از نقاط ضعف، مي‎توان دو مسئوله بودن كميته جوانان را نام برد.

 

- نتوانستيم براي جواان، فرصت‏هاي شغلي ايجاد كنيم.

فريدون طوبي يكي از مسئولان كميته جوانان در ارزيابي وضعيت كميته جوانان ميدان دادن به جوانان و تشويق آنها براي فعاليت‏هاي اجتماعي را مهم‏ترين نكته قابل توجه در اين دوره از فعاليت اين كميته داشته و مي‏گويد: كار و فعاليت در شرايط فعلي به جز از همكاري سازمان‏ها و جوان‏هاي جامعه، امكان‏پذير نيست. وي معتقد است كه بزرگ‏ترين موفقيت كميته جوانان اين است كه تعدادي نماينده از بين اعضاي اين كميته براي هيئت مديره انجمن كليميان كانديد شوند.

فريدون طوبي، يادآور مي‏شود كه علي‏رغم وجود نكات مثبت در فعاليت‏هاي اين كميته، كميته جوانان نتوانست براي جوانان فرصت‏هاي شغلي ايجاد كند. وي همچنين حضور خانم‏ها در اين دوره از فعاليت كميته را مثبت ارزيابي مي‏كند.

- من ناراضي هستم.

كاوه دانيالي ، يكي ديگر از مسئولان كميته جوانان درباره سابقه فعاليت اعضاي اين كميته مي‏گويد: در واقع ما، نسل جديد فعالين اجتماعي هستيم. دانيالي معتقد است كه اين نسل جوان از واژه‏هاي ساختار و سيستم زياد استفاده كرده اما در پايان دوره، براي همه اعضاي كميته جا افتاد كه مي‏توان به جاي استفاده از روش‏هاي سنتي، از روش‏هاي جدول‏بندي و كلاسه شده استفاده كرد.

دانيالي معتقد است كه: اكثر ما در فرهنگ عمومي كشور، كمي پرتوقع هستيم و مي‏خواهيم زود به همه جا برسيم. ما در هر مسئوليتي فقط نكات منفي را مي‏بينيم اما بايد كارها را در مجموع ارزيابي كرد. البته من خودم در مجموع ناراضي هستم. ضعف‏‏هايي در كار ما وجود داشت.

- رسيدگي به وضعيت سازمان‏ها كم بود

نويد يميني يكي از اعضاي كميته جوانان همچون اكثر اعضاي آن معتقد است كه برگزاري همايش جوانان شهرستان‏ها، موفق‏ترين فعاليت اين دوره كميته جوانان بوده است. او يكي از ايرادات اين دوره را صرف وقت زياد براي آماده‏سازي زير ساخت‏ها در ابتداي دوره دانست، هر چند كه وي معتقد است كه اين زيرساخت‏ها نهايتاً به نتيجه رسيدند. او مي‏گويد: در اين دوره رسيدگي به وضعيت سازمان‏ها كم بود و به همين خاطر، حالا كه در انتهاي دوره هستيم، وضعيت سازمان‏ها تا حدي بحراني است.

- بي‏هويتي و جوانان

فريد ياشار، يكي از اعضاي فعال و قديمي كميته جوانان معتقد است كه جوانان فعاليت‏هاي اشتراكي را از ياد برده‏اند و تمام فعاليت‏هاي كميته جوانان فقط توسط گروه خاصي از اعضاي آن انجام مي‏شود. او مي‏گويد: نوعي بي‏هويتي بين جوان‏ها پيدا شده، ديگر كسي براي عشق به جوان‏ها و جامعه فعاليت نمي‏كند. اين ضعف بزرگي است كه براي حل شدن به زمان نياز دارد.

- حمايت‏هاي مالي انجمن، يك پشتوانه محكم براي فعاليت

دانيل ذريماني، نماينده سازمان دانشجويان در كميته جوانان معتقد است كه كميته روند مثبتي را طي كرده و هيچ نقطه تاريك در روابط سازمان دانشجويان و كميته جوانان وجود نداشته است. او مي‏گويد: همين كه ما اين پشت‏گرمي را داريم كه انجمن هزينه‏هاي ما را پرداخت مي‏كند باعث مي‏شود كه انجام كارها براي ما راحت‏تر شود.

ناتان نامدار، نماينده خانه جوانان، ضمن تأييد صحبت‏هاي دانيل ذريماني مي‏گويد كه كميته در مورد فعاليت‏هاي ورزشي، ضعيف عمل كرد. او معتقد است كه كميته جوانان در برنامه‏ريزي‏هاي ماهانه و نيز تهيه تابلوهاي ديواري و نحوه اجراي برنامه‏هاي خانه جوانان مؤثر بوده است.

شهاب شهامي‏فر، نماينده سازمان جوانان گيشا، بزرگ‏ترين معضل كميته جوانان را دو رئيسه بودن آن مي‏داند و مي‏گويد: اعضاي سازمان گيشا، بيش از توان خود در كميته مشاركت كردند. شهامي‏فر، يكي ديگر از نقاط ضعف كميته جوانان را مورد توجه قرار ندادن مركز آموزش موسيقي مي‏داند.

- بايد نياز جامعه را بشناسيم

الهام مؤدب يكي ديگر از اعضاي كميته جوانان كميته جوانان، جمع‏آوري كمك‏هاي مردمي براي زلزله‏زدگان بم، بازديد از بيمارستان دكتر سپير، منسجم كردن فعاليت‏هاي سازمان‏ها و مدارس را از نكات مثبت اين دوره ناميد و گفت: در فعاليت‏هاي اجتماعي بايد خلاقيت وجود داشته باشد. ما بايد نياز جامعه را بشناسيم. كارهاي فرهنگي به تنهايي جواب نمي‏دهند.

 

***

 

كتابخانه انجمن كليميان واقع در مجتمع فرهنگي ورزشي كليميان تهران با مخزني با گنجايش سي هزار جلدكتاب و يك سالن روشن و آرام كه دل هر اهل كتابي را مي‏ربايد و 2 مسئول دل‏سوز.

- من ليندا لوي‏شوقي، تحصيلات پرستاري دارم و 15 سال سابقه كار پرستاري و مدت 5 سال است كه در كتابخانه مشغول به كارم و به عنوان كتابدار كارهاي ثبت كتب و كامپيوتري كردن آنها را برعهده دارم.

براي خريد كتاب‏ها دست ما بازتر شده و همچنين در نظر گرفتن جوايزي براي بچه‏ها و كامپيوتري كردن كتابخانه موجب آسايش مراجعين شده و برگزاري برنامه‏هايي با نويسندگان در كتابخانه با استقبال خوب مراجعين همراه بوده. همچنين در سنوات اخير مجلات مختلفي را عضو شديم و كتاب‏هاي جديد زيادي خريداري كرده‏ايم.

به غير از رئيس انجمن و خزانه‏دار حضور بقيه خيلي كمرنگ است، سنوات خدمت و سابقه كار در حقوق پرسنل رعايت نمي‏شود و برقراري روابط با كارفرما ميسر نيست.

روابط عمومي بسيار خوب بوده، در سال آغاز به كار من 650 عضو داشته‏ايم، ولي امروز حتي با توجه به مهاجرت‏هايي كه صورت مي‏گيرد حدود 1200 عضو داريم.

از آقاي يشايايي تشكر مي‏كنم چون براي كتابخانه حساسيت خاصي نشان مي‏دهند و كتابخانه بسيار پربارتر شده، همچنين از هيئت امناء.

و ديگر مسئول كتابخانه :

ايرج عمراني هستم، كارمند بازنشسته شركت نفت هستم كه 36 سال به عنوان اپراتور ديگ‏هاي بخار كار مي‏كردم و مدت 7 سال است كه در كتابخانه كار مي‏كنم و از كارم راضي هستم.

- طوري برخورد مي‏كنيم كه مراجعين تشويق شوند بيايند كتابخانه.

- كتابخانه از سال‏هاي قبل بسيار پيشرفت داشته.

 

***

 

مركز كامپيوتر مركزي آرام با كارمنداني كوشا:

- اينجانب الهام آبائي، مهندس كامپيوتر گرايش نرم‏افزار از سال 77 در مركز كامپيوتر انجمن كليميان تهران مشغول به كار شدم. از اواسط سال 82 به دنبال استعفاي آقاي فريد طوبيان به مديريت مركز كامپيوتر منسوب شدم.

- مسئوليت‏هايي كه طي اين چند سال داشته‏ام:

- مدرس كامپيوتر، تأليف جزوات آموزشي اينترنت و نبرشاپ، كمك در كامپيوترايز كردن بيمارستان دكتر سپير، نوشتن برنامه‏هاي كامپيوتري – كاربردي براي نهادهاي انجمن، كامپيوترايز كردن مدارس و مهدها ديگر نهادهاي انجمن و ارائه خدمات به آن‏ها، تشكيل كلاس‏هاي كامپيوتر در مدرسه اتفاق و موسي‏بن‏‎عمران، راه‏اندازي و مديريت سايت اينترنتي انجمن كليميان، مديريت نرم‏افزاري پروژه چاپ ديكشنري فارسي – عبري سليمان حييم، انجام مكاتبات خارجي چه از طريق پست الكترونيكي و چه از طريق نامه‏نگاري دستي، كنترل نامه‏هاي الكترونيكي.

- همگي فعاليت‏هاي ذكر شده به نوبه خود داراي اهميت هستند ولي شاخص‏ترين آن‏ها ايجاد سايت اينترنتي براي انجمن كليميان بوده است كه همانند پلي ميان اين نهاد و جامعه غيريهودي داخل و خارج كشور است و همين طور تهيه ديكشنري حييم كه متقاضيان بسياري دارد.

- به نظر من يكي از مهمترين فعاليت‏هاي هيئت مديره اين دوره، ايجاد ارتباط فرهنگي با جوامع غيريهودي و جوامع يهودي خارج از كشور است. به عنوان مثال اعزام نمايندگاني براي شركت در همايش‏هاي بين‏المللي به خارج از كشور بوده است.

- از نقاط ضعف هيئت مديره در ارتباط با كارمندان انجمن، به يكسان نگريستن كارمندان انجمن و عدم توجه به شاخص‏ها و توانايي‏هاي ايشان اشاره كرد.

- ارتباط مركز كامپيوتر در اكثر موارد فقط با رئيس هيئت مديره بوده است.

 

- ساناز نيساني:

(يكي از پرسنل مركز كامپيوتر انجمن كليميان)

اينجانب از اوائل سال 81 به عنوان مدرس و منشي مشغول به كار هستم.

- تايپ و كارهاي اداري، كار روي فونت‏هاي عبري، تدريس كامپيوتردر مدارس به عهده من مي‏باشد.

- تدريس كلاس‏هاي كامپيوتر و بازسازي عكس‏هاي خيريه جامعه كليميان جهت تهيه نمايشگاه عكس در بهشتيه تهران از مهمترين تحولات اخير بوده است.

- هيئت مديره در واقع در 2 يا 3 نفر خلاصه شده، خرج‏هاي كلان از طرف انجمن صورت مي‏گيرد در حالي كه اكثر كارمندان از حقوق و مزاياي مالي ناراضي هستند.

- توقع دارم ارتباط با جوانان بيشتر باشد، ارتباط با كارمندان انجمن به اندازه‏اي كه مسئوليت‏هاي هر كس شناخته شده و ترفيع عادلانه حقوق انجام گيرد.

- راه‏اندازي تالار پذيرايي كورش، توجه به جوانان از جمله برگزاري همايش جوانان كليمي از كارهاي خوبي بوده كه انجمن در دوره اخير انجام داده است.

 

- مردخاي امين شموئليان هستم. از سال 76 وارد مركز كامپيوتر شدم و به عنوان معلم مشغول به كار شدم و اكنون مسئوليت راه‏اندازي وطراحي سايت Iran Jewish را به عهده دارم و همچنين يكي از چك‏كننده‏هاي فرهنگ فارسي به عبري حييم بوده و نيز مشغول برنامه‏نويسي و تبديل اين فرهنگ به CD هستم .

- در مورد هيئت مديره اميدوارم خداوند ايشان را در راه سختي كه در آن قدم گذاشته‏اند كمك كند. تا بيش از پيش باعث پايداري جامعه ما شوند.

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید