انجمن کلیمیان تهران
   

اعتراض انجمن كليميان به پخش سريال دسيسه

   

 

هارون يشايايي
آذر 83

 

نامه سرگشاده انجمن كليميان تهران

به: رئيس محترم سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران - جناب آقای ضرغامی

با سلام و احترام،

چون مراجعات مکرر مسئولین جامعه کلیمی ایران به مدیران صدا و سیما و شخص حضرتعالی براي جلوگیری از توهین و تحقیر مستمر و پایان ناپذیر به شخصیتها و مقدسات دینی یهودیان و نمایش صحنههای سراسر دروغ و تحریکآمیز از سیمای جمهوری اسلامی ایران تاکنون بینتیجه مانده است، اینک این نامه را خطاب به حضرتعالی و برای آگاهی ملت بزگوار ایران تقدیم و منتشر مینمائیم.

برکسی پوشیده نیست که جامعه کلیمیان ایران در تاریخ دیرپای زندگی مشترک با هموطنان خود هرگز اقدامی خلاف منافع و خواستههای مردم و کشور ایران انجام نداده و توطئه های گوناگون از همه طرف و هجوم بیامان تبلیغاتی بلندگوهای امپریالیستی- صهيونیستی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای ايجاد و نشان دادن جو ناسازگاری و عدم اعتماد بین جامعه کوچک کلیمیان ایران و نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران همواره ناکام مانده است. این مهم امکان‏پذیر نبود مگر در بستر فرهنگ غنی و نجیبانه ایرانیان و پایداری و صداقت جامعه کلیمی ایران و سعه صدر روحانیون مسلمان شیعه که در این کلام امام راحل خلاصه میشود «ما حساب جامعه یهود را از حساب صهيونیست‏ها جدا میدانيم آنها (صهيونیست‏ها) اهل دین نیستند».

اما گوئی برنامه سازان صدا و سیما در جزیرهای دور افتاده و جدای از فرهنگ اسلامی – ایرانی متولد شده و به کار خود مشغولند. يادآور مي‏شويم كه در برنامههای صدا و سیما بارها روحانیت یهود و مقدسات توحیدی یهودیان بیمحابا مورد تخطئه، توهین، تحقیر و سوء استفاده قرار میگیرد و متاسفانه به اعتراض جامعه کلیمیان کوچکترین توجهی نمیشود، در سریالهای رادیو، تلویزیونی هر شخص منفور و بیارزشی در لهجه و لباس یهودیان نمايش داده میشود و در مقابل با اینکه نظرات ضد صهيونیستی شخصیتهای جهانی چون انيشتن، چامسکی، شاهاک و دیگران بارها از صدا و سیما جمهوری اسلامی پخش میشود حتی یکبار به یهودی بودن آنها اشاره نشده است و به نظر مي‏رسد برنامه سازان صدا و سیما زیر نقاب مبارزات ضد صهیونیستی آتشبیار معرکه تبلیغات نژادپرستانه شده و در عمل آنچه را که واماندهترین باندهای صهيونیستی در آرزوی آن هستند انجام میدهند.

شگفت انگیز است که چگونه میتوان تظاهرات ضدصهيونیستی روحانیون یهودی و محکومیت كشتار فلسطینیان را از طرف آنها مکرر از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش کرد و در عين حال روحانیت یهودی و مظاهر آن را به توهین و مسخره گرفت.

دريغا كه امسال در ماه مبارک رمضان سریال غیر ایرانی «دسیسه» با گفتار و نمایشی سراپا دروغ نه فقط اقدامات غیر انسانی و وحشیانه را در لباس روحانیت یهودی نشان داده است، بلکه قصه دروغین و فتنهانگیز «خون در فطیر» را در قالبی فجیع و چندشآور به نمایش گذاشته تا بینندگان خود را به هیجان آورد و امنیت جاری در کشور ما را که بزرگترین دست آورد انقلاب اسلامی است خدشهدار نموده و جامعه یهودی ایران را متزلزل و ناامید سازد.

در صحنه‏اي مبتذل خون کودک مسیحی را کودک یهودی میخورد و اجرای این عمل بوسیله روحانی یهودی انجام میگردد و این در حالی است که «خون در فقه یهود از نجاسات حتمی است». پرسيدني است كه نمایش چنین صحنههائی به جز ایجاد نفرت بین پیروان ادیان توحیدی و نامساعد کردن شرایط کنونی بیش از آنچه هست چه حاصلی دارد ..؟ مسئولین سیمای جمهوری اسلامی ایران با نمایش چنین صحنههائی چه نتیجهای به دست خواهند آورد ...؟

مگر ویرانههای اردوگاه‏های فلسطینی و فجایعی که بوسیله نظامیان ارتش اسرائیل انجام میگیرد برای نشان دادن خشونتی که در منطقه جاری است کافی نیست؟ چرا باید با نمایش صحنههای دروغین «خون در فطیر» مبارزات مردم فلسطین را کمرنگ و انتقام جویانه تصویر کرد.

واقعا فرهنگ بعضی برنامه‏سازان تلویزیون از کجا تغذیه مي‏کند که بازیها و ظلم و ستمهای سیاسی عصر ما را به فراموشی می‏سپارد و آگاهی پیامبرگونه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را نادیده گرفته و کار را یکسره بر تصورات واهي، تخطئه و فحاشی به مقدسات یهودیان خلاصه میکند.

جناب آقای ضرغامی

ما از سنگر ایرانی بودن و دفاع از فرهنگ و تمدن ایرانی ، اسلامی و وفاداری به نظام جمهوری اسلامی و اعتقاد به یهودیت پاک نبوی این شیوه برخورد با مقدسات یهودیان را محکوم میکنیم. ما به پخش سریال «دسیسه» از سیمای جمهوری اسلامی ایران اعتراض مینمائیم و آن را در راستای هدفهای نژاد پرستانه میدانیم و از شما میخواهیم از پخش مجدد آن جلوگیری فرمائید و به برنامه‏سازان صدا و سيما توصيه فرمائيد حرمت اعتقادات ديني و روحانيت يهودي را رعايت نمايند.

با تقدیم احترام رئیس هئیت مدیره انجمن کلیمیان تهران هارون یشایائی

2/9/1383 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید