انجمن کلیمیان تهران
   

باز آمدم چون عید نو

   

 

دکتر سیامک مره صدق
تیر
86

سی قرن است که ما ایرانیان کلیمی در این خطه مقدس زیسته‌ایم و فرهنگ، روحیات و خلقیات ایرانی یافته‌ایم، همواره درشادی‌ها و پیروزی‌های این ملک شادمانه به سرور نشسته‌ایم و در مصایب و بلایای آن گریسته‌ایم و در رفع این موارد کوشیده‌ایم.

در این سالیان دراز همواره برای اداره مسایل داخلی این جمع، گروهی پیشقدم شده‌اند در طول تاریخ این سنت از یشیوا و رش گالوتا شروع می‌شود تا به حبرا ادامه می‌یابد و امروزه نیز بخشی از این نقش به عهده انجمن کلیمیان گذاشته شده است. انجمن کلیمیان تهران به عنوان تشکیلات محوری کلیمیان ایران بیش از نیم قرن است که نقش هماهنگ‌کننده و مدیریت فعالیت‌های جامعه را پی می‌گیرد، درطول این مدت افراد زیادی نیز در این انجمن کوشیده‌اند که هر کدام نقش خود را در این میان در حد توان ایفا کرده‌اند، اما باید بدانیم که غالباً نه قهرمان  بدون اشتباه و معصوم بوده‌اند و نه ابلیس و ضد انسان که هر کدام گوشه‌ای از بار را به عهده گرفته‌اند و با تمام توان به سوی هدف خود حرکت کرده‌اند، بدیهی است علاوه بر تلاش آنان شرایط کلی کشور عزیزمان نیز نقش مهمی در میزان موفقیت آنان داشته است.

اما همه ما می‌دانیم که مدتهاست عصر قهرمانان تنها که یک تنه بار همه مشکلات را به دوش می‌کشیده‌اند پایان یافته است از همان وقت که گالیله و سروانتس پایان دوران قهرمانان تنها را اعلام کردند، انسان‌ها فهمیدند که باید با هم حرکت کرده و هیچ وقت یک نفر به تنهایی و بدون یارانش نمی‌تواند موفقیت را فراچنگ آورد، اکنون که دوره جدید انجمن کلیمیان، به کارزار مشکلات جامعه گام می‌نهد می‌داند که برای پیشبرد اهداف جامعه بیش از هر چیز حمایت انتقاد و پیشنهادات مردم به ویژه جوانان نیاز دارد، همان‌سان که خود را بی‌نیاز از تجربیات گذشته نمی‌داند. همان‌گونه که انقطاع و عدم استفاده از تجربیات پیشنیان خطرناک است، عدم نوآوری و فقدان رویش تفکرات و اقدامات جدید نیز مخاطره‌آمیز است، ما فرزندان زمان خود، باید با چراغ تجارب گذشتگان پا در راه آینده بگذاریم.

البته لازم می‌دانیم که از فعالیت‌های انجمن در ادوار قبلی و ریاست آقای هارون یشایایی تشکر کنیم و بقاء و سلامت روزافزون و توان خدمت به جامعه را برای همه خدمتگزاران ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزو می‌کنیم.

اسامی اعضای هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران

اسامی اعضای هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران : (بترتیب از سمت چپ به راست و بالا به پایین)

دکتر سیامک مره‌صدق (رئیس هیئت مدیره)

 دکتر رحمت‌الله رفیع (نایب رئیس)

 اسکندر میکائیل (خزانه‌دار)

 فیض‌الله ساکت‌خو (عضو هیئت مدیره، مسئول کمیته املاک) 

فرهاد افرامیان (عضو هیئت مدیره، مسئول کمیته فرهنگی)

فرنگیس حصیدیم (عضو هیئت مدیره، مسئول مهدهای کودک) 

آقاجان شادی (عضو هیئت مدیره)

 اسحق کهن‌صدق (مُهردار)

فرید یاشار (کارپرداز، مسئول کمیته جوانان)

رامین مسجدی (عضو هیئت مدیره ، مسئول کتابخانه مرکزی کلیمیان)

منوچهر طبری (عضو هیئت مدیره، مسئول کمیته کشروت)

نجات‌الله کدخدا (عضو هیئت مدیره)

بازرسین: منوچهر عمرانی،موسی رفوآ، موسی ثانی.

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید