انجمن کلیمیان تهران
   

سخن سردبیر مجله بینا شماره 32

   

 

فرهاد افرامیان
تیر
86

منت خدای را که توفیق خدمت به شما همکیشان فرهنگ‌دوست و حق‌طلب را اعطا کرد.

این مجله به مثابه‌ی یک محصول فرهنگی نه از آن ما بلکه به حقیقت و به تمام معنی از آن تمامی ایرانیان یهودی است.

این مجله ادامه‌دهنده راه مردمانی اهل علم و فرهنگ که به عنوان اولین گروه ناشر روزنامه در سده اخیر تاریخ ایران‌ نامشان ثبت گردیده است.

مردمانی که هفته‌نامه‌های شالوم، عالم یهود، ایسرائل، سینا، بنی آدم، نیسان و تموز سخن از پویایی و همبستگی آنان در این مرز و بوم دارد.

مجله افق بینا با بیان اعتقادات دینی یهودیت در کنار فرهنگی ایران همواره به هویت ایرانی یهودی خود تأکید می‌کند. حال که این وظیفه به ما سپرده شده است بر آنیم تا در این نشریه با معرفی اصول دینی و اعتقادی یهودیت و فرهنگ یهودی و آشنایی با تمدن و فرهنگ کهن میهن عزیزمان با در نظر گرفتن اصل پویایی و رشد، نشریه‌ای در شأن و اعتبار جامعه کلیمیان ایران منتشر نماییم.

حفاظت و پاسداشت از فرهنگ و هویت دینی یهود را همواره سرلوحه اهداف خود بدانیم و به سهم خود در اعتلای فرهنگ افتخارآفرین میهن‌مان بکوشیم.

در اینجا فرصت را مغتنم می‌شماریم و از زحمات هارون یشایایی مدیر مسئول پیشین و همچنین از کادر نشریه در این چند سال : الهام یعقوبیان، افشین تاجیان، فرانک عراقی، بهناز وفامنصوری، شیرین‌دخت دقیقیان، رامین مسجدی، آرش آبایی، مژگان کوچک‌زاده، لیورا سعید، نادر روزرخ، کیارش یشایایی، الهام یگانه، آرزو ثنایی مطلق، الهام مؤدب، شارونا نصیر، امیلیا صادقان، بهنام وفامنصوری، مژده صیونیت، سعید خلیلی، پرویز نی‌داود، نغمه عاقل، سلیمان حکاکیان، دکتر یونس حمامی لاله‌زار، نسترن جاذب، شموئل گیدانیان، فرید طوبیان، بیژن آصف، سارا حی، الیزابت عارونیان، سیما مقتدر، ماهیار کهن‌باش، طناز ستاره‌شناس، مارینا ماهگرفته، مرجان ابراهیمی، فرید گرآوری، مژده یمینیان، رابین همدانی‌کهن، روبرت شیرازیان، مریم حناسابزاده، رحمن دلرحیم، آلبرت شادپور، شرگان انورزاده، پریسا حی، نوید هارون‌شیلی، فرهاد روحانی، لئا دانیالی که زحمات بسیار زیادی را در چاپ و تداوم این نشریه متحمل شده‌اند  تشکر و قدردانی نماییم.

به دلیل تغییرات مدیریتی در ساختار انجمن کلیمیان تهران متأسفانه چاپ نشریه مدتی به تعویق افتاده بود که از همه شما همکیشان و هموطنان پوزش می‌طلبیم.

اطمینان شما 700 مشترکی که پیشاپیش وجه اشتراک مجله را به ما پرداخته‌اید شیرین و گوارا است. امیدواریم بتوانیم جوابگوی خواسته‌ها و سلایق شما باشیم.

موفقیت و ادامه راه برای ما ممکن نیست مگر به حمایت همدلی و مشارکت تک تک شما خوانندگان و دوستان عزیز همکیش و هموطن که همواره این نشریه را همراهی کرده، می‌کنید و خواهید کرد.

از تمامی دوستانی که اخبار مراکز و سازمان‌های خود را ارسال کرده بودند اما به دلیل تعویق در چاپ نشریه این اخبار به ناچار با تأخیر همراه بوده، عذرخواهی می‌نماییم و از آن جایی که این اخبار در جهت اطلاع‌رسانی به جامعه کلیمیان است، مطالب حتی با کاربرد آرشیوی به چاپ رسیده است.

هیئت تحریریه بینا مأمن و مأوایی است در جهت بیان افکار و عقاید، لذا از همه شما اهالی قلم و همکیشان فرهنگ‌دوست دعوت می‌کنیم تا با ارسال مقالات و مطالب خود به غنای هر چه بیشتر این نشریه بیافزایید. چاپ مطالب ارسالی شما باعث سرافرازی است. اما بیش‌ترین احساس رضایت ما زمانی است که شما قدر این نشریه را بدانید و با خواندن و خریدن آن ما را در این راه یاری رسانید. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید