انجمن کلیمیان تهران
   

نشریه، نیازی ضروری برای جامعه

   

 

دکتر سیامک مره صدق
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی

بهار 97

 

تاریخ نشر روزنامه و نشریه در جامعه ی ما حداقل از زمان اواخر قاجاریه به صورت مدون شروع می شود و از آن زمان نشریات متفاوتی از سوی ایرانیان کلیمی منتشر شده که در هر زمان بنا به شرایط خاص فرهنگی و سیاسی کشور شکل گرفته است.
اوج گیری این جریان به ویژه در سال های پس از 1320 رخ می دهد و نشریات متعددی متعلق به جناح ها و احزاب مختلف سیاسی به نام کلیمیان و برخی نیز واقعا توسط ایرانیان یهودی منتشر می شود.
پس از انقلاب وجود نشریه ای که نظرات جامعه کوچک ما را بیان کند و به اطلاع بقیه هموطنان برساند و از سوی دیگر اخبار جامعه را برای همکیشانمان انعکاس دهد نیازی ضروری بوده که در سال های آغازین انقلاب توسط نشریه تموز (ارگان جامعه روشنفکران کلیمی ایران) به تناسب شرایط فرهنگی و اجتماعی انجام می شده است.

انتشار افق بینا به عنوان ارگان رسمی انجمن کلیمیان حرکتی مهم و اثرگذار در جامعه ی ایرانیان کلیمی است که با دو هدف اصلی اطلاع رسانی درون جامعه و اعلام مواضع کلی جامعه جهت آگاهی هموطنان غیرکلیمی و یا حتی اعلام مواضع در سطح جهان انجام گردیده است.
انجام این وظیفه مانند هر پدیده دیگری با فراز و نشیب هایی همراه بوده اما دوام و استمرار این حرکت
مهم ترین ویژگی است که امیدوارم در آینده نیز امتداد یابد.
البته در این فرصت مختصر قصد نقد نشریه افق بینا را ندارم و امیدوارم که با توجه بیشتر به ویراستاری مطالب شاهد رشد نشریه در زمینه های کمی و کیفی بوده و در مسیر زمان هر شماره موفق تر و کامل تر از شماره پیش باشد.
برای تمامی دست اندرکاران این نشریه به ویژه هیئت تحریریه محترم و سردبیر و مدیر مسئول کوشای آن آرزوی موفقیت روزافزون دارم. 
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید