انجمن کلیمیان تهران
   

اهدای اموال برای انتفاع عمومی

   

 

دکتر همایون سامه یحدکتر همایون سامه‌‌یح
مدیر مسئول مجله، رئیس انجمن کلیمیان تهران
 و نماینده‌ی ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی

بهار 1402

 

 

 

 

 

طی سال گذشته (1401) شاهد دو عمل خیر در جامعه‌ی کلیمیان بودیم که نه تنها احساسات خیرخواهانه‌ی جامعه را برانگیخته کرد، بلکه بر خدمت‌رسانی انجمن کلیمیان به جامعه‌ی تحت حمایت خود تاثیر به‌سزایی گذاشت.
تمایل زیاد جامعه‌ی کلیمیان جهت کمک در موارد درمان بیماری، تامین مسکن، تهیه جهیزیه، دیه و بسیاری از موارد دیگر باعث مباهات و افتخار جامعه بوده و خود نشانه‌ی اتحاد و همبستگی جماعت محترم می‌باشد. کافیست که یکی از معتمدین در فضای مجازی و یا در کنیساها در مورد جمع‌آوری کمک فراخوان بدهد، تا با سیل اهدا وجوه روبرو شویم، به‌گونه‌ای که در برخی موارد میزان کمک‌های جمع شده از مقدار لازم بیشتر بوده است.
اما از طرفی گاهی با مسائلی روبرو می‌شویم که موجب تعجب می‌گردد. تعدادی از همکیشان ما دارای فرزند و یا خویشاوندی نیستند، به‌نحوی که اموال آن‌ها بعد از فوت بلاوارث خواهد ماند و اغلب آنان در دوران کهولت سن مورد سوء استفاده‌ی افراد کلاهبردار از داخل یا خارج از جامعه قرار می‌گیرند و خواسته یا ناخواسته با اعطای انواع وکالت‌های گوناگون، اموالشان را از دست داده و گاه با وجود دارایی قابل توجه، در فقر و بیماری فوت می‌کنند.
در سال گذشته شاهد دو مورد اهدای املاک به انجمن کلیمیان تهران بودیم که نه تنها باعث افزایش رفاه اجتماعی در جامعه شد بلکه نام صاحبانشان نیز جاودانه گشت. تفاهم مرحوم مهندس آلبرت رحمانیم با انجمن کلیمیان تهران و ثبت املاک به نام انجمن کلیمیان تهران یکی از اعمال خیر و مطمئناً عقلانی ایشان بوده و جامعه‌ی کلیمی تا قرن‌ها وام‌دار آن مرحوم خواهد بود. مورد دوم اهدای تمام اموال منقول و غیرمنقول مرحومه افسانه دارور از طرف وراث وی به انجمن کلیمیان بود. لازم به ذکر است که منزل مسکونی مرحومه که در حال حاضر در حال انجام عملیات ثبتی می باشد به نام ملک دارور نامگذاری خواهد شد.
امیدواریم سایر همکیشانی که دارای وارث نیستند نیز دست به انجام چنین عمل خیری بزنند چراکه با اعطای صلح عمرا به انجمن کلیمیان تهران نه تنها مفتخر به انجام صواب و میصوای بزرگی خواهند شد، بلکه در دوران کهنسالی نیز انجام تمام خدمات رفاهی این عزیزان چه در منزل و چه در سرای سالمندان به عهده‌ی انجمن کلیمیان تهران خواهد بود. لازم به ذکر است که طبق قوانین احوال شخصیه‌ی کلیمیان اصولاً اموال اشخاصی که فاقد وارث باشند به نام انجمن کلیمیان تهران ثبت خواهد گردید، ولی اهدای اموال توسط خود افراد در دوران حیات، صورتی بسیار خوشایندتر خواهد داشت.
در پایان با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو شمسی و موعد پسح به همکیشان عزیز، امید است سال پیش رو مملو از موفقیت، سلامتی، شادی و امید برای تمامی هموطنان باشد.
 

 


 

 

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید