انجمن کلیمیان تهران
   

چهارمین نوزاد پر سر وصدای جهان توسط پزشک ایرانی یهودی در کشور متولد شد

   

  آذر  88


Chaharomin Nozad Sezarian Bedon Bihoshi-چهارمین نوزاد سزارین بدون بیهوشی دکتر رحمت‌ا... رفیع پزشک متخصص ایرانی یهودی موفق شد با همکاری استاد حسین الماسیان چهارمین نوزاد پر سر و صدای قرن را با روش عمل سزارین بدون بیهوشی در بیمارستان آسیا تهران به دنیا آورد.
این سزارین نادر که بدون استفاده از داروهای بیهوشی انجام پذیرفت از طریق پدیده هیپنوتیزم توسط حسین الماسیان و تیم پزشکی متخصص به سرپرستی دکتر رحمت‌ا... رفیع در حضور خبرنگاران داخلی و خارجی صورت گرفت.
دکتر رفیع پس از موفقیت این سزارین نادر در جمع خبرنگاران گفت: این چهارمین نوزادی است که از طریق استفاده از پدیده هیپنوتیزم به جهان معرفی می‌شود و جای بسی خوشحالی است که هر 4 مورد در کشور ما انجام پذیرفته است و در مجامع رسمی و بین‌المللی نیز به ثبت رسیده است.
وی تصریح کرد در روش سزارین بدون بیهوشی مادر قبل از زایمان چند جلسه مورد آزمایش و تمرین‌های ویژه زیر نظر دکتر الماسیان قرار می‌گیرد و پس از موفقیت در تست‌های در نظر گرفته شده و با تایید پزشکان عمل مربوطه انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: عمل سزارین بدون بیهوشی کاملاً بدون درد نیست و مادر مجبور می‌شود 10 تا 15% درد زایمان را تحمل کنند که این درد کاملاً قابل کنترل است.
همچنین وی درخصوص ویژگی‌های این عمل نسبت به روش‌های پزشکی دیگر گفت: بیماران زیادی هستند که به دلیل شرایط خاص پزشکی نمی‌تواند مورد بیهوشی قرار گیرند و مشکلات زیادی در درمان آنان وجود دارد ولی با استفاده از روش هیپنوتیزم می‌شود بدون استفاده از داروهای بیهوشی و کمترین خطرات احتمالی آنان را به راحتی جراحی کرد.
سرپرست تیم پزشکی اضافه کرد: این موفقیت بی‌نظیری در عالم پزشکی محسوب می‌شود و نویدبخش روش نوینی در خدمت علم پزشکی است.
وی درخصوص شرایط مادر و نوزاد پس از عمل گفت: به دلیل عدم استفاده از داروهای بیهوشی سطح هوشیاری نوزاد بسیار بالاتر از حد استاندارد است به‌طوری که من هنوز نوزاد را به طور کامل از رحم مادر و کودک خیلی زودتر از حد انتظار به حالت عادی برگشت و این امر موجب حیرت تیم پزشکی شده است.
دکتر رفیع خاطرنشان کرد: عده زیادی از دوستان و همکاران من مخالف انجام چنین عملی بودند و به دلیل خطرات احتمالی سعی در منصرف کردن من داشتند ولی به سبب ارتقای دانش پزشکی و همچنین اطمینان به کار استاد الماسیان پذیرفتم که در این پدیده پزشکی قرن مشارکت کنم و اکنون احساس منحصر به فردی دارم چرا که بعد از 35 سال سابقه پزشکی و به‌دنیا آوردن نوزادان بسیار این مورد برای من از اهمیت زیادی برخوردار است.
مقالات مرتبط:
 رئیس انجمن پزشکان کلیمی ایران (سینا) در گذشت
پزشکان یهودی 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید